Взаємовідносини

5 ознак того, що у вас сильне почуття власної гідності

Світ часто говорить нам, ким ми повинні бути і чого ми повинні прагнути. Але розуміння того, хто ви є, наповнює вас силою, яка повертає вас до самого себе, прояснюючи, що дійсно мотивує вас, а що не призначений для вас.

Ваше самовідчуття – це ваш образ самого себе. Мати сильне почуття власної гідності – це просто знати, хто ви насправді і за що “виступаєте”. Це почуття починається з оцінки і конкретизації таких якостей, як ваші переконання, цінності, бажання, потреби, принципи, поведінка, симпатії, антипатії.

Наявність цього почуття життєво важливо для нашого психічного, фізичного, емоційного і духовного здоров’я. Це стає нашим внутрішнім компасом для кожного взаємодії з іншими людьми. Ваше почуття власного “я” говорить вам, які межі вам потрібно встановити з іншими і як приймати рішення, які принесуть вам користь у майбутньому.

Ознаки того, що у вас сильне почуття власної гідності:

Ви самостійно приймаєте кращі для себе рішення

Людина, що володіє сильним почуттям власної гідності, знає, що правильно для його життя і що принесе йому найбільше щастя, навіть якщо інші не можуть зрозуміти цього. Ви можете робити вибір будь-якого роду (маленький, великий, важкий, змінює життя) з упевненістю, тому що це відповідає вашої унікальної особистості, і ви повністю приймаєте себе. Люди можуть хотіти, щоб ви вибрали щось інше, але ви задоволені тим, що йдете своїм шляхом і берете на себе відповідальність за своє життя.

Ви високо цінуєте себе

У вас є свої власні захоплення, пристрасті і амбіції, які призначені тільки для вас, тому що вони наповнюють вас. Ви можете визнати, що у вас є недоліки (зрештою, всі ми люди), але також працюєте над тим, щоб висловити різні сторони своєї особистості. Ця якість є сильним показником високої самооцінки.

Ви самі собі кращий захисник

Ви здатні встановлювати тверді межі і правильно висловлювати свої почуття. Якщо у вас немає сильного почуття власної гідності, ви не зможете чітко відокремити себе від інших, і в результаті ви можете вдатися до догоджання людям.

Без почуття власного “я” люди відчувають себе втраченими, нерішучими, тривожними, пригніченими і часто безнадійними або нікчемними.

Ви добре ставитеся до свого розвитку як особистості

Здатність чесно роздумувати про своє зростання і еволюції як особистості – це величезний показник того, що ви знаєте, хто ви є. Хоча в “подорожі”, можливо, були різкі повороти, але зараз ви відчуваєте впевненість у своїх попередніх рішеннях, тому що вони були правильними для вас у той час.

Ви сприйнятливі до змін

Зміни можуть бути важкими – це нормально. Але людина із сильним почуттям власної гідності може впоратися з будь-яким кидком в його бік. Наприклад, такі люди вони здатні залишатися твердими у своїй самооцінці навіть після втрати роботи і знають, як підтримувати самооцінку навіть після розриву. Вони твердо вірять у свою здатність справлятися з труднощами і невизначеностями.

Ваше сильне почуття власної гідності закріпить вас за тим, хто ви є як особистість, гарантуючи, що ви будете жити життям, у якому ви відчуваєте себе здатним скористатися можливостями, які принесуть вам максимальну користь.

А ви вважаєте себе людиною з сильним почуттям власної гідності? Розкажіть про себе в коментарях!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: