Психологія та любов

5 правил, які врятують ваш шлюб

Кілька факторів можуть привести вас до проблем у шлюбі, і деякі питання потребують більшої уваги. Але іноді стрес, пов’язаний зі спробами “виправити” ваш шлюб може бути занадто великий, щоб впоратися з ним самотужки.

Тим не менш, я розповім вам про п’ять речей, які необхідні для міцних відносин. Давайте почнемо!

1. Почніть з себе

Багато людей не розуміють, що знаходження в серйозних відносинах – це і внутрішня робота теж. У вас можуть бути найкращі наміри, але якщо ви не дбаєте про себе емоційно, у вас будуть проблеми у ваших стосунках. Ви повинні розуміти, що вся відповідальність за ваші поведінкові моделі у відносинах лежить на вас. Те, як ви себе ведете в конфліктах, як реагуєте на слова, сказані на вашу адресу, – все це показує, якою ви людина насправді.

2. Зменшіть емоційний заряд

Коли пара вступає починає лаятися, то між ними виникає емоційна напруженість, яка змушує їх щось вигадувати про свого партнера. “Він ніколи не прибирає за собою, тому що йому просто все одно” або “Вона завжди скаржиться на мене, тому їй наплювати на те, що я роблю для неї”.

Як не реагувати гостро на сварки і суперечки? Візьміть тайм-аут. Вирушайте на прогулянку, виконайте фізичні вправи або практикуйте глибоке дихання. Ви повинні бачити в своєму партнері свого коханого, а не монстра, який намагається заподіяти вам біль.

3. Перестаньте скаржитися

Перетворення вашої скарги, прохання – це навик, який варто розвивати. У кожній скарзі насправді прихована прохання. Якщо ви той, хто зазвичай скаржиться, визначте, що вам потрібно від вашого партнера, і попросіть його про це, тому що скарги залишаться без уваги і не дадуть вам того, чого ви хочете. Якщо ви маєте справу з скаржиться партнером, постарайтеся вицепіть з його скарги прохання і зрозуміти, чого йому не вистачає.

4. Не звинувачуйте

Звинувачення ні до чого не призведе, запам’ятайте це. Всякий раз, коли ви звинувачуєте кого-небудь або що-небудь у своїх обставинах, ви розпалюєте конфлікт. Цей спосіб ніколи не допоможе вам бути почутим або понятим, адже грубості ніколи не виходить нічого хорошого. Це одна з найгірших моделей поведінки, що часто завдає непоправної шкоди відносинам.

5. Пам’ятайте про кохання

Близькість – це не відсутність напруги у відносинах, важливо те, що ви робите з цим напругою. Ось чому важливо згадувати про любов один до одного так часто, наскільки це можливо, тоді це матиме на вас обох глибоке вплив. Кожен з нас прагне до досконалості, тому багато чекають такої ж досконалості і від свого партнера.

Правда в тому, що всі ми недосконалі, і сила будь-яких відносин полягає в зростанні. Ви повинні прийняти свою людяність, так само як і людяність вашого партнера. Коли ви сердитесь, розчаровані чи ображені ніж-те, що зробив ваш чоловік, ви повинні застосувати позитивний намір і припустити, що його намір не полягало в тому, щоб заподіяти вам біль. У відносинах важливо пам’ятати, що ваш партнер вам не ворог!

Ставтеся до свого партнера з повагою, будьте ласкаві до нього і вчіться слухати.