Взаємовідносини

7 якостей мудрої людини

Мудрість – одне з найголовніших багатств, яку може придбати людина. Що ж означає це слово? Мудрість описується як якість наявності досвіду, знань і здорового глузду. Давайте перевіримо, чи є у вас якості, які приписуються мудрим людям!

Отже, компонентами, які входять в поняття “мудрість” є:

  1. Саморефлексія
  2. Співчуття
  3. Вміння володіти своїми емоціями
  4. Прийняття різних точок зору
  5. Рішучість
  6. Надання корисних порад
  7. Духовність

За словами деяких дослідників, мудрість корелює зі здоров’ям і довголіттям, і це важко заперечити. Мудрість тісно пов’язана з такими речами, як щастя, життєстійкість і психічне благополуччя. Також мудрість може бути потужним інструментом для боротьби з самотністю, яке чинить серйозний вплив на загальний стан здоров’я.

Але навіть якщо ви не відчуваєте себе найбільш мудрою людиною, ви можете підійти до цього як до незавершеній роботі і розвивати ці якості.

Як відрізнити мудрість від розуму (інтелекту)?

Іноді настає момент, коли ви не можете зрозуміти, виходять певні думки з вашої мудрості або з вашого розуму. Ось кілька стратегій:

Зверніть увагу, звідки це виходить

Логіка виходить з вашої голови і заснована на зборі фактів і прийняття рішення, причини якого вам відомі.

Мудрість зазвичай відчувається нутром або серцем і приходить з глибоким почуттям, що це правильно для вас, а не просто правильно в цілому.

Зверніть увагу, як ви прийшли до якогось висновку! Ваш розумовий процес був більш лінійним і логічним? Це інтелект. Чи це була загальна картина, і вона дозволяла вам спиратися на минулий досвід і шаблони? Це мудрість.

Запитайте інших, як вони приймають рішення

Наступного разу, коли ви будете розмовляти з ким-то і захочете дізнатися, чи проявляє він мудрість інтелект, ви можете просто прямо запитати його, звідки беруться його міркування і на чому вони засновані.

Зазвичай ви можете зрозуміти сенс їх відповіді, так як вони можуть сказати щось явно більш логічне (інтелект) у порівнянні з чимось більш загальним, що пов’язане з їхнім власним досвідом (мудрістю).

А ви вважаєте себе мудрим? Є мудрість важливим людським якістю? Поділіться своєю думкою в коментарях!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: