Флора

Чи можна перемогти борошнисту росу безпечними засобами?

Запитаєте, чому я зараз згадала про борошнистої роси, якщо до неї ще далеко, навіть листя ще не розпустилися?

А тому що у нас в зимовому саду стоять мої , квіти та інші рослини. І я як відомий садовий ледар поливаю їх прямо зі шланга. Коштують вони тісно, температура невисока, вода потрапляє на листя. І вуаля, деякі листочки троянд виявилися злегка присипані білим нальотом

Довелося терміново реагувати, а заодно вивчити, що говорить сучасний європейський і американських досвід з цього приводу

Борошниста роса-широко поширене грибкове захворювання рослин, що вражає як їстівні, так і декоративні рослини, але коли ви виявляєте, що огудина гарбузів або кущі троянд покриті білою пилюкою, далеко не все втрачено. Борошнисту росу можна контролювати або усунути, і є профілактичні заходи, які можна вжити до її появи.

Борошниста роса процвітає на посухостійких і сухолюбних рослинах при високій вологості і помірних температурах, особливо в умовах низької освітленості або коли рослини посаджені занадто тісно.

Але якщо на городі або на кущах і деревах з’явилася борошниста роса, ось вам гарна новина: борошниста роса специфічна для кожного господаря і не буде перестрибувати з одного виду рослин на інший.

Хоча існує кілька видів грибів, що викликають борошнисту росу, симптоми однакові. Борошниста роса являє собою білі або сірі плями на рослині, які часто покривають, якщо не все, то більшу частину, листової поверхні. Але борошниста роса не обмежується листям. Її також можна знайти на стеблах, квітках і плодах рослини-господаря.

На щастя, симптоми борошнистої роси виглядають гірше, ніж реально заподіяну шкоду. Борошниста роса рідко смертельна для рослини, яке вона заражає, хоча на пізніх стадіях гриб викликає пожовтіння листя, її скручування або корічневеніе і в кінцевому підсумку призводить до передчасної дефолиации рослини. На квітучих рослинах і деревах грибок може призвести до раннього опадання нирок або зниження якості квітки. А на овочевих і плодових – викликати втрату врожаю.

1. Виберіть стійкі рослини:

Якщо ви виберете сорти рослин, які виведені, щоб бути стійкими до борошнистої роси, у вас ніколи не буде проблем з борошнистою росою. Прочитайте опис рослини перед покупкою, щоб дізнатися, до яких хвороб рослина стійка, або зверніться до місцевого с/г або науково-дослідний інститут садоводстваьь за допомогою у виборі правильних видів і сортів.

2. Забезпечте циркуляцію повітря:

Адекватна циркуляція повітря буде стримувати борошнисту росу. Забезпечення циркуляції повітря здійснюється шляхом правильного розміщення рослин. При посадці насіння або пересадці слід пам’ятати про те, скільки місця потрібно рослині або дерева, коли воно повністю зросте. Загущені рослини отримають гіршу циркуляцію повітря.

3. Забезпечте світло:

Виберіть місця посадки, де рослини будуть отримувати не менше шести годин прямого сонячного світла кожен день. Обріжте дерева або чагарники, які блокують світло для сприйнятливих до борошнистої роси рослин.

4. Не перестарайтеся з підгодівлею і поливом:

Молоді частини рослин більш чутливі до борошнистої роси, тому рослина, що росте енергійно, навіть занадто енергійно, особливо вразливе. Добриво з повільним вивільненням, яке продовжує забезпечувати рослини невеликою кількістю поживних речовин з плином часу, забезпечить більш контрольований ріст.

Способи боротьби з борошнистою росою

1. Раннє виявлення:

Слідкуйте за своїми рослинами на предмет ознак борошнистої роси. Чим раніше ви зловите її, тим більше у вас шансів стримати або усунути проблему до подальшого поширення.

2. Хлорталонил:

Серед готових засобів боротьби з борошнистою росою є фунгіциди широкого спектра дії, що містять хлорталонил (зазвичай продається як Даконил). Це малонебезпечний препарат

Ці препарати ефективні в боротьбі з борошнистою росою, але не усувають її повністю, і покривають поверхні листя досить помітною білої молочної плівкою, що знижує декоративність рослини

3. Харчова сода:

Із звичайної побутової харчової соди (бікарбонату натрію) можна приготувати домашній органічний розчин від борошнистої роси. Проте дослідження показують, що харчова сода сама по собі не так вже ефективна. Ефективність харчової соди проявляється, коли вона поєднується з рослинним або мінеральним маслом і рідким милом, а також коли застосовується в якості профілактичного засобу або на ранній стадії. Змішайте 1 столову ложку харчової соди з 1 чайною ложкою рослинного або мінерального масла і 1 чайною ложкою інсектицидної або рідкого мила (не миючого засобу) і змішайте з 3 л води. Обприскуйте рослини кожні один – два тижні.

4. Бікарбонат калію:

Бікарбонат калію-це контактний фунгіцид, який швидко вбиває спори гриба, а також схвалений для органічного землеробства. Масло не потрібно при використанні бікарбонату калію для боротьби з грибками. Просто змішайте половину чайної ложки рідкого мила 3л води, потім додайте 1 столову ложку бікарбонату калію і злегка розпиліть на листя.

5. Ополіскувач для рота:

Грибкові спори борошнистої роси не можуть зрівнятися по стійкості борються з мікробами ополіскувачем для порожнини. Джефф Гіллман, доктор філософії, директор ботанічного саду Університету Північної Кароліни в Шарлотті, протестував його і виявив, що одна частина рідини для полоскання рота на основі етанолу на три частини води є ефективним засобом боротьби з борошнистою росою. Але будьте обережні при змішуванні і застосуванні ополіскувача, так як він може пошкодити молоде листя.

6. Оцет:

Оцет у вашій коморі-це в основному розбавлена оцтова кислота, яка може контролювати борошнисту росу. Суміш з 2-3 столових ложок звичайного яблучного оцту, що містить 5% оцтової кислоти, змішана з 3 л води, зробить цю роботу. Більш високі концентрації оцтової кислоти більш ефективні, але оцет також може спалювати рослини, тому перевірте і застосовуйте з обережністю.

7. Сірка:

Спори хвороби не можуть розвиватися при безпосередньому контакті з сіркою. Фунгіцид сірки, який схвалено для органічного садівництва, можна посипати у сухому вигляді або змішати з водою й обприскати.

8. Молоко:

Застосування розбавленого молока-це незвичайний метод боротьби з борошнистою росою. Чому він так добре працює, неясно, але вважається, що природні сполуки в молоці борються з борошнистою росою, одночасно підвищуючи імунітет рослини. Застосовуйте щотижневу дозу з однієї частини молока на дві частини води.

Методи, які не рекомендуються

1. Вода:

Висока вологість забезпечують найбільш сприятливе середовище для утворення борошнистої роси, тому використання води для боротьби з борошнистою росою суперечить здоровому глузду. Тим не менш, вода працює, тому що вона змиває спори з листя, перш ніж вони можуть потрапити.

Але я не раджу воду для контролю борошнистої роси, тому що вологе листя робить рослини сприйнятливими до багатьох інших хвороб, які викликають набагато більше занепокоєння, ніж борошниста роса. Якщо ви все-таки йдете по цьому маршруту, робіть це рано вранці, щоб листя встигла висохнути до заходу сонця.

2. Масло Німа:

Цей органічний варіант боротьби з хворобами рослин та шкідниками видобувається з дерева ним, виростає в Індії. Масло Німа-це ефективний інсектицид широкого спектру дії, який вбиває м’якотілих комах, включаючи деяких корисних комах. Що стосується боротьби з борошнистою росою, то результати в кращому випадку помірні. Є кращі варіанти з меншою кількістю недоліків.

3. Утилізація та компостування уражених борошнистою росою листя і рослин

Коли листя, уражені борошнистою росою, обпадають або коли заражені рослини вмирають, ви повинні дотримуватися хорошу санітарію саду, видаляючи весь цей рослинний сміття.

Борошниста роса потрапляє на листя через повітряні спори, які можуть подорожувати на велику відстань. Опинившись в повітрі, спори можуть вижити тільки протягом декількох днів без рослини-господаря, але цього часу може бути більш ніж достатньо, щоб заразити сприйнятливі рослини. Якщо ви залишите заражений рослинний сміття в своєму саду на зиму, спорів доведеться пройти набагато меншу відстань, щоб знайти рослини-господарі і продовжити цикл.

Мене часто запитують, чи безпечно компостувати листя з борошнистою росою, і я відповідаю: Це залежить від обставин.

Якщо ваша компостна купа залишається прохолодною, листя можуть повільно розкладатися, в той час як борошниста роса та інші патогенні мікроорганізми рослин виживають. Якщо ви потім застосуйте цей компост в якості підгодівлі або поліпшення грунту в вашому саду в наступному сезоні, ви можете внести борошнисту росу на сприйнятливі рослини.

Щоб борошниста роса не перезимувала у вашій компостній купі, ви повинні практикувати гаряче компостування. Гарячий компост не тільки значно швидше перетворює сировину в гумус, але і вбиває хвороби рослин і нейтралізує насіння бур’янів. Для цього необхідно підтримувати температуру до 60 градусів або вище протягом тривалого періоду – близько 10 днів.

Щоб досягти цих температур, ваш компост повинен мати правильний баланс багатих азотом “зелених” інгредієнтів, таких як овочеві обрізки з кухні, скошена трава і використана кавова гуща, і багатих вуглецем “коричневих” інгредієнтів, таких як осіннє листя і подрібнена газета. За обсягом ваш компост повинен мати співвідношення коричневих відходів зелених 3-1. Вам потрібно буде підтримувати компост вологим, додаючи воду, коли він стане суші, ніж віджата губка. Ви також повинні підтримувати аерацію, перевертаючи компост щотижня або всякий раз, коли температура перевищує 80°. (Термометр для компосту з довгою ручкою-корисний інструмент.)

Якщо гаряче компостування виявиться занадто важким вашого клімату – або будь-яких інших обмежень-консервативний підхід полягає в тому, щоб викинути листя і рослини, уражені борошнистою росою, разом з сміттям.