Взаємовідносини

Чому ви ображаєтесь? 4 причини

Образа – це реакція на тривале і недозволене розчарування або несправедливість, через які ви не можете пройти. Якщо ви відчуваєте образу на когось у своєму житті, але не впевнені, звідки взялося це відчуття, ось кілька можливих причин, а також як з ними боротися.

4 причини, за якими ви можете відчувати образу:

У вас одностороння дружба

Якщо ви звикли надмірно приділяти свій час і свою увагу одному, який, схоже, не проявляє інтересу до вашого життя або не надає такої ж підтримки, ви можете образитися на нього.

Як правило, відчуття того, що кимось скористалися, або віра в те, що хтось вів себе егоїстично з вами, є переломним моментом для образи.

Ви відчуваєте, що вас ігнорують, коли говорите про щось важливе для вас

Коли ви виражаєте щось значуще для вас, а людина, з якою ви спілкуєтеся, засуджує вас або йде, не визнаючи вашу точку зору, то це може бути образливо. Якщо ви постійно відчуваєте, що вас не чують або ігнорують, – це може призвести до трагедій.

Ви маєте справу з невирішеними спорами або конфліктами, які продовжують накопичуватися

Гнів – це реакція у реальному часі на щось неприємне або несправедливе, а образа – це реакція на накопичення численних невирішених конфліктів.

Наприклад, ви просите свого партнера винести сміття, але він говорить вам, що занадто зайнятий для цього і займеться цим пізніше. Це “пізніше” розтягується на невизначений кількість часу і все повторюється знову: ви просите про це, а вам відповідають, що зроблять це “пізніше”. У кінцевому рахунку, ви злитеся і ображаєтесь на свого партнера, а ваш партнер ображається на вас за те, що ви надто прискіпливі.

Вас постійно ображають

Правда в тому, що слова можуть заподіяти біль крутіше, ніж фізичні дії. Якщо хтось постійно принижує вас, насміхається над вами, особливо той, хто вам небайдужий, то це “чудова середовище” для образи.

Як впоратися з образою?

Хоча ваша образа може коренитися в поважних причин, а саме в почутті, що вас ігнорують, не чують і недооцінюють, це не означає, що вона повинна тривати вічно.

  1. Щиро визнайте всі, що ви відчуваєте (до себе і до людини). Ви не можете контролювати свої почуття, і заперечення їх тільки викличе ще більшу образу.
  2. Не намагайтеся змусити себе “забути” або “відпустити” образливі речі занадто швидко.
  3. Подумайте про те, що сталося: звідки беруться ці почуття? Хто образив вас, і як ви відреагували? Ви, мабуть, помітите закономірність у тому, як до вас ставляться інші, і в тому, як ви ставитеся до інших.

А у Вас співпало що-небудь з причинами образи? Розкажіть про це в коментарях!

Дякуємо за лайк і підписку на мій канал

Ви можете отримати знижку 10% на книги

Буду радий бачити вас на моєму каналі YouTube

Також ви можете прочитати ще кілька моїх статей: