Догляд за квітами

Інтриги, скандали, розслідування: тюльпанове справу

У нас нарешті-то майже скрізь зійшов сніг і стали з’являтися перші паростки, в тому числі місцями вже вилізли і тюльпани, у зв’язку з цим хочу з вами дещо обговорити. Хоча починати треба було ще з осені, щоб у всіх збереглися етикетки, але, думаю,багато хто і так їх зберігають

Але з мого листування з читачкою каналу ( читайте нижче) виходить, що тюльпани не просто випадково плутають, а свідомо підміняють більш дорогі і не так активно розмножуються сорти, більш дешевими, схожими на них! Причому, як випливає зі спостережень моєї читачки, це відбувається з абсолютно різними марками та виробниками, в т. ч. і голландськими

І я прошу вас підтвердити або спростувати ці спостереження. Скажу відразу, я не звертаю на тюльпани великої уваги і не можу якось пов’язати цю інформацію зі своїм особистим досвідом. Хоча, надалі, безумовно буду за цим уважно стежити

Поки писала, подумала, може бути тюльпани просто поступово вироджуються? І ніякої зловмисності немає?

І ще, хочу звернути вашу увагу, що мова йде про різних виробників і різних магазинах!Просто ми говорили в статті про ОБІ, тому він і згадується частіше за інших

: після пересорта у пакетах з тюльпанами (брала Голландію) стала писати в відділ претензій ОБІ, зазначений на звороті картинки, з додатком знімків пересорта. Хоч би 1 відповідь. За однією з адрес мій лист тут же повернулося з відміткою “не може бути відправлено”, тобто цієї адреси не існує в природі, а перевіряла всі до букви, помилок в написанні не було.

Відділ претензій у них в Росії, вказаний московський адресу в далекому районі, але, на жаль, немає там нікого. Як ще дістати недобросовісного виробника?

Я не дуже люблю тюльпани, лінь возитися з ними мені. Але все одно купую потроху. Всі три марки брала, різні, жодного разу не було пересорта.

: Сад Анни Гауер, на жаль, з 13 пакетів (розсип не беру ніколи, обман був ще років 20 тому від відомого на той момент сільгосп. бренду і з тих пір тільки пакети і краще Голландія) так от з 13 ти куплених в ОБІ, за ґатунком – лише 7 (!). Коли саджу роблю ряди під кожен сорт, ставлю позначку початку/кінця грядки, записують у польовий журнал схему посадки і де який. Намагаюся особливо цінних зробити окремий ділянку і тільки під один сорт.

Справа в тому, що купую незвичайні, або екзотичні і тому слідкую, які розпускаються. Ще помічена хитрість від виробника, щоб заміна зовсім вже очевидна не була кладуть сорту тільки схожі за кольором, часто формі, мабуть, щоб уникнути претензій, але різниця очевидна, не той тон, немає облямівки, папужні ростуть одноколірні зі слабкою гофрування, з тим, що на їх картинці – небо і земля, триколірний білий з величезною бахромою виростає банально чисто білим з бахромою зародковій, ледь помітною + інша форма, розмір квітки і звичайно дрібніше.

Коричневий, РІДКІСНИЙ Абу-Хасан, якій погано дає дитинку і цінується за дуже темний колір, тонку золоту облямівку (у мене на ділянці єдина цибулина), шовкова фактура, дуже щільний пелюстка.

З куплених виріс просто огидний – дешева, ШИРОКА кайма, звичайно НЕ коричневий, без шовку, такої не купила б навіть за рубль.

І адже якість їх цибулин – екстра, тобто вони повинні видати максимум. Загалом все погано. Так, збіги були, на щастя на прекрасних сортах, але майже половина – п е р е с о р т. Навіть Голландія нікуди не годна. До речі, все-таки ризикнула взяти кілька пакетів від нашого Пошуку з-за папужні сортів, несподівано виявилося обману менше, ніж від імпорту і їх хоча б можна з претензією дістати. Так, ще пакети перед покупкою уважно оглядаю, щоб не рвані і скріпки не були пошкоджені, щоб виключити втручання продавця і покупців, так що грішити крім як на виробника не на кого.

Зараз покажу мій Абу і їх картинка, усе збігається, а далі будуть знімки їх картинка і що з їх цибулини зросла.

Хочеться запитати і де трехцветность? Шикарна бахрома? ТАКЕ – теж ніколи б не купила, а ціни за пакет особливо декоративних завжди неприємно вище. Виходить ті, що зацвіли по сорту з-за пересорта стали коштувати в 2 рази більше, “спасибі” постачальникам ОБІ. Вам пощастило, що виросло те, що було заявлено, у мене, на жаль, негативний досвід.

Добре хоч з шикарним, самим довгоочікуваним і найдорожчим за ціною густо червоним, торочкуватими Барбадос сталося збіг.

Видихнула з полегшенням, коли по сорту зацвіли Либерстар, Пуриссима екзотик, Епрікот перот і кілька інших, але за несправджені очікування з 7ми іншим сортам ніхто не відповість, сплачене не поверне, ось що прикро.

Я зараз думаю, може, я просто уваги не звертала? Я зовсім не фанат тюльпанів. Мені головне, щоб картинка була, колір. Може бути, схожі виростали, а я не звертала уваги?У мене величезна кількість різних цибулинних

Виходить, ви купуєте ексклюзивні сорти, а їх просто підробляють?

Тепер теж буду спеціально звертати увагу.

У мене в минулому році крокус був пересорт, замість вангарда , виріс піквік чи що, я ще їх багато купила.

якщо не складно, звичайно я за окрему публікацію, у самій просто руки не доходять. Проблеми пересорта тільки на моїй пам’яті 20 років, а судячи з відгуків на різних ботанічних сайтах набагато більше.

І підло адже, що законом такі недобросовісні виробники/продавці захищені, рослини входять в перелік товарів, що не підлягають обміну/повернення, а ті, нібито, відділи претензій, що вказані на упаковці з цибулинами – не подають ознак життя.

Посилала за голландським адресами ці знімки з пересортом, у відповідь тиша. Треба так розуміти відділ претензій вказаний для пафосу, показати яка типу серйозна і відповідальна фірма, а насправді – ОБМАНЩИК. І адже ціна за 1 таку цибулину зовсім не 3 копійки, 2 (!) шт. 100 руб. З останнього знімка тюльпани не садила, зробила

Дійсно корисно зберігати картинку від упаковки і ось потім прикладати до їх квітучим дворняжкам. Може хтось з нас колись одного разу достукається до законодавця/виробника і змусимо відшкодовувати збитки.

Так, один серйозний плюс (!) помітила в ОБІ в минулому році, у трояндах (у коробках) пересорт завжди був такий же жахливий, так ось НАРЕШТІ виробник став клеїти етикетку з назвою сорту на чорну плівку в яку замотані коріння, а не тільки писати на коробці. Знаю, особливо обдаровані покупці підміняли в коробках дорогі сорти на дешеві і з ними йшли на касу, тепер з цим буде складніше (якщо касир почне звіряти) та в інших, порядних і захоплених, ймовірність отримати реально ту троянду, яку обрали – вище. Вже добре. Але ось проблема пакетів з тюльпанами повинна вирішуватися інакше, виробник ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ за чистоту сорту відповідати, нехай посилюють контроль за виконробами, робітниками на викопуванні/фасування, нехай роблять що хочуть, реально дістали.

На претензію реакція – нуль! Хочеться запитати, для чого дається на звороті упаковки адресу пошти з пропозицією залишати відгуки та претензії?!

Про багаторічний пересорт в ОБІ читачі у вас в коментарях багато написали, але не збирається магазин міняти постачальників. Позамежно це, враховуючи, що зовсім не за викидними цінами торгує. З таким пересортом можна сміливо замішувати весь товар розсипом в один контейнер і продавати по рублю, це реальна, чесна ціна, все одно покупець ВЖЕ за фактом бере участь в лотереї, так нехай хоча б не переплачує.

І подивіться, ЩО пише виробник на упаковці з тюльпанами, законодавством підстрахувався.

А вже в такому вигляді купувати – так ні за що і дуже давно!

про таке треба криком кричати. Неподобство! Зараз винесу в окремий матеріал все, що ви написали, нехай і інші висловляться

А якщо ви купуєте багато сортових, можливо, подумати про те, щоб купувати в більш перевіреного виробника?

Безпосередньо у голландців. Або хоча б в Колорлайне або Подвір’я. Хоча, на Колорайн теж скаржаться, він тільки агрегатор, але там хоч можна написати претензію

ви маєте рацію, з урахуванням непорядності продавців треба звертатися тільки до тих, хто репутацією хоч скільки-небудь дорожить і працює з претензіями, інакше й далі будемо мати те, що маємо. Сумно.