Землеробство

Мої способи захисту дерев від палючого зимового сонця і гризунів — сад не постраждає!

Побілка дерев в осінній період захищає їх від негативних факторів, таких як яскраві промені сонця взимку, нашестя гризунів.

Щоб захистити дерева на ділянці від яскравого лютневого сонця, яке залишає на корі опіки, я завжди додаю в побілку:

  • білий пігмент, перешкоджає нагріванню кори під прямими сонячними променями;
  • клей. Запобігає стікання розчину, добре фіксуючи його на корі.

Але тільки побілкою захистити саджанець від палючого сонця не можна. Тому в приготовлений склад я додаю й інші компоненти, які допоможуть деревах впоратися з різними грибковими хворобами і гризунами.

Що можна додати в побілку, щоб захистити рослини від хвороб

Сама по собі побілка стовбурів дерев є ефективним захистом від утворення всіляких грибкових інфекцій. Але набагато надійніше і ефективніше в неї буде додати ще і фунгіциди. Зазвичай я завжди використовую мідний купорос, бордоська суміш.

Багато досвідчені садівники готують такі склади, щоб побілити дерева на ділянці:

  • заливають 2,5 кг гашеного вапна 10 літрами води. В окремій ємності розводять 0,5 кг мідного купоросу в гарячій воді, вливають його в приготований розчин. Щоб склад не стікав по стовбуру, а надійно закріпився на ньому, у нього рекомендується додати клейовий розчин;
  • у 10 л води додається 2 кг крейди. Далі до складу висипається 400 г мідного купоросу і розігрітого казеїнового клею 100 р. Все ретельно перемішується.

Додати в побілку, щоб захистити рослини від мишей

Так як гризуни завдають непоправної шкоди саджанцям, їх важливо надійно від них захистити. Стовбури для цього на зиму обмотують мішковиною, спанбондом, руберойдом, сіткою.

Додатково стовбур білять і в побілку додають спеціальні компоненти, які відлякують шкідників:

  • на 2 кг гашеного вапна потрібно 10 л води. Все це перемішується і настоюється. У розчин додається 0,5 кг мідного купоросу, 1 столова ложка карболової кислоти, 30 г господарського мила (натертого), 1 кг гній. Все це повинно нагадувати по консистенції густої сметани;
  • в побілку для дерев додають відро коров’яку і 50 г дьогтю. Це також відлякує гризунів від дерев.

Як видно, існує маса варіантів, як приготувати розчин для побілки дерев, який захистить їх не тільки від яскравого і шкідливого зимового сонця, але і від нашестя гризунів, що не проти поласувати корою.