Фігура

Обважнювача для паперу: історія появи прес-пап’є

Технології сучасності, до яких ми звикли, не були доступні в давні епохи. Люди спілкувалися один з одним шляхом обміну рукописними листами, а охолодження приміщення відбувалося шляхом провітрювання. Відкриті вікна і двері створювали протяги, які тим часом створювали безлад в робочій кімнаті.

Папір розліталася від поривів вітру, що згодом приносила масу неприємностей. Доводилося розбирати паперовий хаос, займаючись пошуком послідовності інформації. Так було прийнято рішення притискати листи і рукописи обтяжувачем. Цей метод допомагав зберігати складену папір.

Аристократи 15 століття вважали популярним використання французької мови, тому витончене слово «прес-пап’є» прийшло з Франції. Називати обважнювача для паперу по-російськи, бумагодав, їм здавалося грубо.

Прес і промокашка

Предмет канцелярії повинен бути огрядним, щоб прим’яти листи до поверхні столу і захищати від протягу, але при цьому не доставляти дискомфорт власнику. Для виготовлення прес-пап’є використовувалися різні матеріали: скло, мармур, бронза, дорогоцінні метали.

Прес-пап’є часто використовували з метою прикраси робочого столу. У виготовленні почали впроваджувати бурштинові і металеві фігури. Конструктори поєднали в новій розробці дві функції: промокання і притискання. Набагато раніше для того, щоб прибрати надлишки чорнила і для прискорення висихання тексту, використовували дрібний пісок. Кожен намагався зберегти свій рукопис у вихідному форматі.

Складові частини прес-пап’є:

  • дугоподібна платформа;
  • промокальний папір;
  • затискачі для кріплення паперу;
  • зручна ручка.

Завдяки своїм функціям конструкція увійшла в побут. Свою популярність дугоподібна фігура отримала тільки після 1835 року, з допомогою неакуратності канцелярської фабрики.

Таким чином, прес-пап’є отримало функцію притиску папери і промокашки. Протягом деякого часу кожен договір прокатували спеціалізовані працівники. Такий жест означав шанобливість і важливість угоди. З’явилися «люди-промокашки». Отримати посаду дипломатичного напрямки вдавалося не кожному.

Ювелірна робота

У середньовіччі прес-пап’є початок поєднувати прагматичний і прикрашає характер. Так звичайна обважніла промокашка стала приймати образ твору мистецтва. Це призвело до того, що канцелярський предмет, використовуваний в буденності, почали набувати колекціонери.

Прес-пап’є ручної збірки підносили в якості подарунка. Вишуканий предмет прикрашав письмові столи і книжкові полиці. Велика увага приділялася оздобленню і матеріалів. В Англії і Франції старовинні прес-пап’є виготовлялися з фігурами у вигляді орла і чаплі, грецького шолома або ведмедя з газетою.

У 2012 році ювелірний бренд Tateossian випустив найдорожче в світі прес-пап’є. Виріб було з обсидіану і мало оглядове віконце у вигляді поглиблення з рожевого золота. Присвятили це розкішне прес-пап’є королеві Єлизаветі II. Ціна дорогоцінного прес-пап’є тримається в таємниці.