Виховання дітей

Правила виховання: які речі не можна нав’язувати дитині для її щастя та успіху

Батьки, виховуючи дитину, створюють ряд правил, яких малюк повинен слідувати. Але, важливо розуміти, що, іноді, діючи в інтересах, ви можете нашкодити дитині. Є список речей, які не можна примушувати робити дитину, якщо ви хочете виростити здорового і щасливого людини.

Брехати

Не змушуйте малюка брехати, навіть у дрібницях. Привчаючи дитину до брехні, не забувайте, що він почне вам брехати.

Є, коли він не хоче

Якщо малюк відмовляється їсти, не треба примушувати його їсти. У всіх різний організм, і важливо навчити дитину самостійно визначати, коли він голодний, а змушувати їсти через силу.

Бути тим, ким він не є

Якщо у вас росте сором’язливий інтроверт, то не намагайтеся зробити з нього товариську екстраверта. Приймайте його таким, який він є.

Незрозуміло за що вибачатися

Якщо вам здається, що малюк вчинив неправильно, когось образив, чи вам наскаржилися на дитину, то поспішайте примушувати його вибачатися.

  • Потрібно розібратися в ситуації і зрозуміти, чи дійсно він винен.
  • Далі важливо пояснити йому, чому він не правий, і чим він образив. Він повинен сам усвідомити свою провину і самостійно вирішити вибачитися.

Якщо ви будете його просто змушувати вибачатися, то для нього це буде обов’язковий ритуал, який невідомо навіщо потрібен.

Він не буде усвідомлювати власної провини.

Вітатися з незнайомцями

Якщо він ігнорує увагу незнайомих йому людей, то не варто їх міняти.

Не забувайте про дитячої безпеки, не привчайте його спілкуватися з незнайомими людьми.

Дружити з тим, з ким він не хоче

Не вибирайте за малюка, з ким йому дружити. Навіть якщо у вашої подруги син такого ж віку, це не означає, що діти зобов’язані дружити. Дозвольте дитині самостійно вирішувати, хто йому цікавий, а хто ні.

Різко міняти звички

Будь-які зміни слід впроваджувати поступово.

Забороняти певні продукти

Якщо у дитини немає серйозної алергії, то не варто забороняти йому які-небудь продукти. Не забувайте, що заборонений плід солодкий. Краще позбавте його від спокуси і не зберігайте вдома шкідливу їжу.

Ночувати там, де йому не подобається

Не варто змушувати малюка ночувати там, де йому некомфортно. Постарайтеся уникати таких ситуацій, інакше малюк буде відчувати себе нікому не потрібним і відчувати небезпеку.

Робити те, що не виходить

Не варто змушувати робити те, що у дитини не виходить, і йому не подобається. Краще дайте йому можливість займатися тим, що йому добре вдається. Важливо пам’ятати, що ваша дитина – окрема особистість, тому потрібно давати йому право вибору.

Виховання дитини вимагає від батьків терпіння та розуміння, що іноді, намагаючись діяти в інтересах малюка, можна завдати йому шкоди. Однією з найважливіших речей є відмова від примусу до дій, які суперечать його бажанням та природі. Наприклад, не варто змушувати дитину брехати, оскільки це привчає її до нещирості і створює проблеми в майбутньому. Не менш важливо поважати фізичні потреби дитини. Примус до їжі, коли вона не голодна, може призвести до проблем із харчуванням. Так само важливо приймати її такою, якою вона є, без спроб зробити з інтроверта екстраверта. Кожна дитина унікальна, і завдання батьків – підтримувати та розвивати її індивідуальність.

Ситуації, коли малюк має вибачатися, також потребують делікатного підходу. Дитина повинна усвідомлювати свою провину та розуміти, чому вибачення необхідне, а не виконувати це як ритуал без сенсу. Примушування до дружби або спілкування з незнайомими людьми також може бути шкідливим, оскільки це порушує її комфорт і безпеку. Загалом, важливо розуміти, що ваша дитина – окрема особистість із власними бажаннями та потребами. Дайте їй право вибору та можливість займатися тим, що їй подобається і добре вдається. Це допоможе виростити здорову, щасливу та впевнену в собі людину.