Планети

Саме гаряче місце планети земля

Що таке ядро Землі? Простіше кажучи, це центр нашої планети, її найглибша і закрита частина. По-науковому називають геосфера, яка розташовується під мантією. Завдяки старанням вчених стало відомо, що складається з никилево-залізного сплаву та інших елементів. Відносно поверхні відстань до центру Землі становить приблизно 2900 км. Вважається, що радіус геосфери 3500 км.

Зрозуміло, все що ми знаємо про приховані шари , лише непрямі дані. Бо як опуститися і повністю вивчити планету, ми поки що не здатні. Проте численні наукові дослідження і експерименти, створюють певний модуль нашої Землі.
Можливо, в майбутньому ми зможемо дізнатися більше від нашій рідній планеті. Головне, що є мета і бажання. Решту залишимо часу та просування вивчень і технологій.
Між іншим, дослідженню структури та будови Землі приділяють увагу багато наукові напрямки. Наприклад, геохімія, і геономия.

Насправді, будова Землі, точніше її центр ділять на:

  • Внутрішнє ядро – за оцінкою вчених, має радіус 1300 і тверду структуру;
  • А ось зовнішнє ядро на відміну від внутрішнього, володіє рідкою консистенцією, чия товщина приблизно 220 км;
  • Крім того, між ними виділяють перехідну середу.

Внутрішнє і зовнішнє ядра Землі

Знову ж таки, за даними вчених, температура ядра Землі всередині має показник 12,5 т/м3, а в зовнішньому шарі близько 6230 +/- 500 К.

Як відомо, Землі різні: атмосфера, гідросфера, літосфера і біосфера. Безумовно, кожна з них відіграє важливу роль у розвитку та житті планети. Але особливе значення має ядро Землі. Адже від нього або з нього походить усе інше. Без саме такого центру Землі, можливо, ми не могли б існувати. Хоча хто про це замислюється?

Однозначно, внутрішня будова Землі досі залишається не до кінця розгаданим. В надії розгадати його, трудяться кращі уми людства. А нам залишається лише стежити за цим.
Сама модель Землі, сама планета, наше життя і все, що нас оточує – це справді чарівне та загадкове явище.