Планети

Саме знамените сузір’я

До небесним ділянках північної півкулі належить сузір’я Велика Ведмедиця . До її складу входять сім яскравих зірок. Вони утворюють фігуру, яка нагадує ківш з ручкою. Напевно, всі знають або хоча б чули про Великий Ківш.
Великий Ківш відноситься до астеризмам. Це так звана група зірок, яка має свою усталену назву.

Як виявилося, п’ять зірок всередині Ковша утворюють одну групу руху. Причому переміщуються вони досить швидко. Однак Дубхе і Бенетнаш мають протилежний напрямок руху. В результаті цього відбувається зміна форми всього астеризма.
До того ж Мерак і Дубхе часто називають вказівними. Тому що, якщо провести пряму лінію між ними, то вона вкаже на Полярну зірку. Більше того, саме вони утворюють стінку Ковша.
А, наприклад Міцар, Аліот і Бенетнаш формують дугу. Вона прямо показує на найяскравішу видиму навесні зірку Арктур. Якщо ж продовжити цю дугу в південну сторону, то вона буде показувати на Спику. Це, насправді, сама яскрава зірка сузір’я Діва.
Більш того сузір’я числиться на третьому місці по займаній площі.

З чого складається Великий Ківш

Що примітно, вони носять арабські імена, однак позначення їх грецькі.
Епсілон найяскравіша зірка сузір’я Аліот. В перекладі означає щось типу курдюк.
Альфа – Дубхе (ведмідь) це спектроскопическая зірка.
Бета – Мерак (поперек) небесне світило головної послідовності.
Ця Великої Ведмедиці Алькаид. Є молодою зіркою головної послідовності. До речі, її називають Бенетнаш. Що цікаво, точного перекладу немає, але часто іменують як ватажок плакальниць.

Гамма сузір’я Фекда (стегно), аналогічно їй, належить до головної послідовності. Вона має оболонку з газу, оскільки в її спектрі спостерігаються емісійні лінії.
Дельта – Мегрец перекладається як початок хвоста. Це найслабша з семи світил по яскравості. Але також є об’єктом головної послідовності.
Дзета – Міцар, або пов’язка, середина Ковша. Вона являє собою систему з двох подвійних зірок. За даними астрономів, це перша у своєму роді, яку вдалося з

Крім всього в просторі розглянутої області виділили кілька об’єктів Мессьє

До них відносяться спіральні системи:

  • Галактика Боде, або М81.
  • Сигара, або М82– галактика з швидким утворенням зірок. В інфрачервоному світлі відноситься до найбільш яскравим об’єднанням.
  • Вертушка, або М101, галактика в багато разів більше .
  • М108, оснащена перемичкою, і схожа на неї галактика з перемичкою М109.

А також:

  • NGC 5474 карликова галактична система з властивостями спіральної.
  • Соватуманність, або М97.
  • Мессьє 40, або М40 – подвійна зірка.

Три стрибка газелі

Насправді, це ще один астеризм на небі, має сузір’я . Оскільки він формує три пари світил, схожих на скачки тварини.

Перший стрибок

Ню і Ксі Великої Ведмедиці називають Акулою Північної і Акулою Південній.
Перша це подвійний гігант. А друга є зоряною системою з карликами головної послідовності.
В області Північної Акули знаходиться червоний карлик з рентгенівським випромінюванням Лаланд 21185. Що немало важливо, це одна з найближчих зоряних систем до нас.
На подив, об’єкти Ксі по спектру аналогічні один одному. До того ж вони мають супутник з невеликою масою. Більш того, Південна Акула стала першою з подвійних зірок, у якій вирахували орбіту.

Другий стрибок

Лямбда, або Танийа Північна, зірка, перетворюється в гіганта.
Мю, або Танийа Південна, вже виступає гігантом. Більш того відноситься до червоного типу і має свій супутник.

Третій стрибок

(Таліта Північна)Йота – подвійна система зірок. Складається з білого субгиганта і зірок 9 і 10 величини.
Каппа (Таліта Південна) це подвійна система з карликів головної послідовності.

Інші об’єкти

47 виступає світилом головної послідовності, дуже схожа з Сонцем. Як виявилося, розташовується між першим і другим «стрибком газелі». У 2015 році їй дали ім’я Чалаван.
Омікрон – Мусцида є багаторазовою зоряною системою. Відповідно, що складається з трьох, або навіть ймовірно, більш світил.
Грумбридж 1830 – субкарлик. Відноситься до зірок гало, що мають протилежне напрямок обертання галактики.
Псі – помаранчевий гігант.
Алькор. Так званий зоряний компаньйон Мицара. Часто їх називають Кінь і Вершник.
W Великої Ведмедиці це затменная мінлива система з двома близькими зірками. Завдяки своєму розташуванню вони контактують між собою.

Сузір’я Велика і Ведмедиці відомі людям тисячі років. Безумовно, історія їх появи дуже цікава, і покрита не однією легендою.

Площа, займана Великою Ведмедицею становить 1280 квадратних градусів. Що, як вже було сказано, робить її третьої за величиною.
Поряд з нею знаходяться чимало досить відомих ділянок неба. Таких, наприклад, як Волопас, , і . Крім того, є сусідами , Гончі Пси, і Малий Лев.
Для спостереження кращим часом буде березень-квітень. До радості російським любителям сузір’я видно на всій території країни. Але восени сузір’я Велика Ведмедиця спускається ближче до горизонту, тому ховається від спостерігачів.