Успіх та мотивація

Мистецтво самонавчання: як ефективно оволодівати новими знаннями та навичками

Одного разу Уоррена Баффета запитали:

«Який самий великий урок ви вивчили? »

Він відповів:

“Життя, що складається з триваючого навчання – це добре прожите життя”

У сучасному стрімкому світі мало закінчити університет з відомим ім’ям, знайти роботу і жити ні про що не турбуючись. Прогрес просто не дозволить так зробити і залишить подібних людей на узбіччі історії.

Сьогодні ключовим навиком людини, яка йде в ногу з часом, стає або повинна стати здатність до постійного навчання (самонавчання). А якщо це відбувається швидко і якісно, то швидше за все це фахівець світового рівня чи успішний бізнесмен.

Коли після школи я вибирав свій кар’єрний шлях, один розумний дядько, який пропрацював в IT і телекомі більше 20 років, сказав мені: “Якщо ти готовий все життя вчитися чомусь новому, то тебе чекає успіх у цій сфері”. Ці слова схожі зі словами Уоррена Баффета. Вони чудово описують життя людини, що працює в IT.

Багато айтішники продовжують навчатися, навіть коли вони професійно реалізувалися. Якщо вони цього не будуть робити, то їх знання виявляться иррелевантными і нікому не потрібними. У більшості дуже добре розвинений навик самостійного навчання, тому для них це зовсім не важко. Швидше за все, це пов’язано з тим, що дуже часто захоплення програмуванням і комп’ютерами починається ще в дитинстві. Навчаючись і розбираючись у всім цьому, у людей формується навичка самостійного навчання, який знадобиться їм у всій подальшій життя.

Зараз існує безліч ресурсів, більшість з яких ще й безкоштовні, щоб розвиватися, вчитися і отримувати від цього задоволення. Так що давайте не будемо зупинятися на досягнутому і будемо розвиватися разом!

«Stay hungry. Stay foolish» (c) Стів Джобс