Кулінарія та страви

Кулінарне дійство: шпик по-угорськи – таємниці довгого чекання та смакового триумфу

Рецепт засолки смачного гострого сала по – угорськи. Технологія соління такого сала особлива, досить тривала , знадобиться на це більше двох тижнів, але результат вартий довгого очікування. Сало для цього рецепта краще використовувати без м’ясних прожилок, зі спинної частини, товщиною не менше 3 сантиметрів, так зване “хлібне”. Так само слід приділити увагу на якість: неприємний запах, жовтуватий колір, плями, говорять про те, що старе сало, залежавшееся. Свіже сало має приємний запах, а на зрізі блідо-рожевий відтінок.

Необхідні інградієнти та процес приготування

Крім сала, знадобиться ще часник, солодкий перець(паприка), гострий червоний перець і велика сіль.

  • На дно будь підходящої посуду з кришкою насипати сіль тонким рівномірним шаром. Шматки сала натерти сіллю і викласти в ємність, насипати поверх ще трохи солі, закрити кришкою і прибрати в холодильник на три доби.
  • Через три доби сало дістати, зішкребти з неї сіль, стала вологою від виділилася вологи і натерти свіжою. У посуді так само змінити сіль на суху, покласти сало назад і знову прибрати в холодильник на три дні. В цілому, такі маніпуляції потрібно провести чотири рази, піде на це 12 днів. За рахунок такої засолювання сало стає щільнішим і “маслянистее” чи що. (не знаю як це зрозуміліше висловити словами).
  • В кінці засолювання. сало востаннє очистити від солі і намазати сумішшю приправ. На 400 грамів сала знадобиться 4-5 зубчиків часнику, пропущених через прес, 1 ст. ложка паприки і чайна ложка гострого перцю. Все добре змішати і обмазати цією справою сало. Кількість гострого перцю регулюйте виходячи з власних смакових переваг.
  • Сало в спеціях загорнути в пергаментний папір і прибрати в холодильник на три – чотири дні. По закінченні цього часу, сало можна вважати готовим до вживання.

З гарячим борщем, та під чарочку “біленької” таке сало відлітає зі столу зі швидкістю світла.