Сад та город

Сіємо газон навесні і восени, враховуючи особливості сезону

Сьогодні будемо обговорювати творчу тему: декоративний зелений газон. Адже що може бути краще акуратною яскравою галявини перед будинком? Тому в даній статті я поділюся радами і секретами, як домогтися ідеального покриття. Коли ж сіяти газон: восени чи навесні?

Як вибрати рослини

Щоб отримати рівний зелений газон як з картинки, при виборі посадкового матеріалу звертайте увагу на наступні моменти:

 • зелень повинна мати яскравий колір;
 • текстура повинна бути м’якою;
 • рослини повинні відрізнятися хорошою стійкістю до пошкоджень і мати міцний природний імунітет проти хвороб і шкідників;
 • трава повинна добре переносити літню посуху і утворювати густий килим.

Висота рослин також відіграє важливу роль. За низькорослої травою набагато простіше доглядати і підтримувати газон в первозданному вигляді.

Особисто я віддаю перевагу сіяти для газону багаторічні рослини, щоб кожен сезон не витрачати час на пересадку. Крім того, існує окрема група газонних трав, яка крім привабливого зовнішнього вигляду допомагає боротися з бур’янами. Деякі городники не заморочуються і використовують рулонний газон на ділянці. Багаторічні рослини, висаджені в якості газону, дозволять вам з сезону в сезон насолоджуватися прекрасним видом. Однак я б все ж рекомендував кожні три роки міняти газонне покриття, щоб уникнути розповсюдження можливих хвороб.

Весна або осінь: вибираємо час для посадки

Я займався пристроєм газону і в весняний, і осінній період. Тому, використовуючи свій досвід, можу сказати, що у кожного часу є як свої переваги, так і недоліки:

 • Осінній посів хороший стабільної прохолодною погодою. Літня спека вже спала, і різких погодних коливань вже не буде, що дуже добре для схожості насіння. Рівень вологості повітря і грунту також більш стабільний. Крім того, бур’янисті культури до осені втрачають свою активність. З недоліків можна відзначити ризик раптового приходу негативних температур, тому з посівом затягувати не варто. Оптимальна температура для благополучних осінніх сходів становить щонайменше шість градусів зі знаком плюс.
 • Під час весняного посіву спостерігається хороша схожість насіння, чому сприяють природні причини. Якщо ви віддаєте перевагу весняного посіву газону, краще зробити це в квітні – особливої спеки немає, а в грунті оптимальний рівень вологи.

Особливості осіннього посіву газону

Для осінніх посадок я починаю готувати обрану територію приблизно за місяць до запланованої посадки. Весь перелік робіт полягає в наступному:

 • очищення території від сміття та залишків рослин;
 • боротьба з бур’янами;
 • перекопування грунту;
 • якщо на вашій ділянці важкі грунти, не зайвим буде виконати розпушування і внести невелику кількість піску, щоб покращити повітрообмін;
 • грунт я попередньо збагачую органікою.

Насіння можна посіяти вже до кінця серпня, коренева система встигне правильно розвинутися, і газон покриє ділянку максимально рівномірно.

Якщо через робіт в саду ви упустили цей час – нічого страшного. Сіяти газонну траву можна аж до листопада. Сіяти потрібно вже встиг промерзнути грунт, так насіння пройдуть процес природної стратифікації і з приходом весняного тепла дружно зійдуть. Щоб отримати гарний рівномірний газон, вибирайте для посіву насіння тиху безвітряну погоду і дійте за наступною схемою:

 • За пару днів планованого посіву добре зволожити грунт.
 • Змішайте в рівних частках насіння з піском.
 • Рівномірно розподіліть готову суміш по обраній території.
 • Розпушіть грунт, паралельно закладаючи насіння на глибину до двох сантиметрів.
 • Утрамбуйте грунт із застосуванням ковзанки і покрийте торфом. Товщини в один сантиметр буде достатньо.
 • Полийте майбутній газон.

Для осінніх посадок у мене пішло до 70 грам насіння на квадрат посадок.

Особливості весняного посіву газону

Підготовка грунту для весняного посіву проводиться аналогічно осінньому. Щоб весняна земля була максимально сприятлива для газону, варто почати підгодовувати і поливати її ще в березні. Витрата матеріалу для весняного посіву у мене обмежувався 50 г насіння на квадрат посадок. Порада: залиште трохи насіння про запас на випадок, якщо буде потрібно додатково подсеять насіння. Як тільки буде завершено посів, виконайте мульчування природним матеріалом. Я використовую торф, перегній і пісок. Тепер ви знаєте, як посіяти гарний зелений газон на своїй ділянці. Всім удачі і успіхів на дачній ниві!