Планети

Скільки важить планета земля?

Ви хоч раз задавалися питанням, яка маса і вага Землі, а також можна їх розрахувати? Безумовно, у будь-якого фізичного тіла є певний набір властивостей і характеристик. І звичайно ж, будь-яка планета як астрономічне тіло не обділена ними.
Насправді, перші спроби визначити властивості, вигляд і особливості Землі робилися вже в далекі-далекі часи. Так, наприклад, одним з перших учених, які присвятили себе вивченню таких питань є Ератосфен, математик Стародавньої Греції. Він вирахував розмір і обсяг планети, а також створив карту світу. Хоча його праця вніс великий внесок в розуміння навколишнього світу, це був лише початок досліджень.
Але ми з вами живемо в сучасному світі, де відкрито вже багато. Зрозуміло, наш світогляд відрізняється від давнини. Що ми знаємо, точніше що відомо про масу Землі?

Земля в руках

В астрономії m Землі є своєрідною одиницею виміру маси.
На подив, маса Землі вже відома завдяки старанням вчених.
1 M Землі=(5,9722±0,0006)×102⁴ кг.

Кілька інтресних фактів:

  • По-перше, встановили, чому дорівнює маса Землі. Вона становить 5,97×102⁴кг;
  • По-друге, маса Місяця в 81 разів менше нашої планети;
  • По-третє, вага постійно змінюється.

Як розподіляється маса Землі

Само собою зрозуміло, що вага будь-якого тіла нерівномірний. Тим більше, якщо воно складається не з однорідного і єдиного речовини. Хоча і в цьому випадку можливі винятки.
Як відомо, Земля складається з ядра, мантії, кори, гідросфери та атмосфери. Треба думати, що кожна частина важить по-своєму.
Отже, розглянемо розподіл маси Землі.
Мантія або оболонка є найбільш тяжкою, оскільки її вага дорівнює 4,043×102⁴ кг.
Ядро, точніше його маса становить 1,93×102⁴ кг.
Кора або земна поверхня важить 0,026×102⁴ кг.
А ось маса атмосфери дорівнює приблизно 0, 0000051×102⁴ кг.

Структура Землі

Чому змінюється маса Землі?

Маса планети не може перебувати в постійній величині. Оскільки на цей показник впливає безліч факторів.
Наприклад, різні космічні об’єкти та елементи, потрапляючи на нашу планету, збільшують його вагу. Сюди можна віднести космічну пил або метеори, комети та інші частинки . Вони осідають на поверхні, ніж суттєвою впливають на масу Землі. Так, щорічно вона збільшується в середньому на 40 тисяч тонн.

Космічне сміття

Проте, деякі моменти, що відбуваються в навколишньому світі, навпаки, зменшують ваговий показник планети. Приміром, втрачає гази, тобто вони випаровуються в космічний простір. Даний процес обумовлений збільшенням теплового руху молекул. Власне кажучи, нагрівання Землі, пов’язане з антропогенними процесами і глобальним потеплінням, також сприяє виходу речовин з атмосфери. Крім цього, віддалені штучні супутники періодично виходять у відкритий космос, і більше не повертаються на земну орбіту. Що явно позначається на загальній масі.
В результаті, зменшення ваги і маси планети веде до зменшення сили тяжіння Землі. З цього випливає, що послаблюється здатність до утримання часток та речовин в атмосфері.

Скільки важить Земля в порівнянні з іншими планетами

Як відомо, в Земній групі планет наша батьківщина є найбільшою. Наприклад, вага інших планет значно менше: Венера має масу 0,815 від земної ваги, маса Меркурія складає 0,055, а Марса приблизно 0,108.
І все ж газові планети в значній мірі перевершують нас за ваговій категорії. Наприклад, Уран важче в 14,5 разів, Нептун в 17,2 рази, а Сатурн у 95,1 раз. Але до Юпітера далеко їм усім. Це, безумовно, переможець у цій номінації. Він, уявіть собі, хоча б спробуйте, важче Землі в 317,8 раз!

Маса планет

Зважити планету нереально. Адже ми не можемо покласти її на чашу ваг. Однак для наших вчених це зовсім необов’язково. Неможливе – можливо. . .
Вивчення та дослідження рідного дому для людини не просто цікавість і принцип. Можна сказати, що це свого роду обов’язок. Оскільки від знань з’являється розуміння і уявлення про все, що нас оточує. А це важливо для збереження і підтримки життя.

Немає бога-творця, але є космос, виробляє сонця, планети і живих істот: немає всемогутнього бога, але є Всесвіт, яка розпоряджається долею всіх небесних тіл і їх жителів.
Костянтин Едуардович Ціолковський

Джерело: