Планети

Сузір’я кіль — третя і головна частина сузір’я корабель арго

Давайте розглянемо сузір’я Кіль, яке відноситься до південних областях неба. Серед усіх ділянок по площі займає 34 місце. Оскільки охоплює 494 квадратних градусів.
Ймовірно, що із-за такого пристойного розміру, сузір’я Кіль межує з багатьма іншими ділянками. Його сусідами по небу є: , , , , Вітрила, і .

Як з’явилося сузір’я Кіль

Згідно з давньою небесній карті раніше область ставилася до сузір’я Корабель Арго. Однак у 18 столітті Лакайль розбив його на три нові сузір’я: Кіль, і Вітрила. Як відомо, зараз визначено чіткі межі між ними.
Вважається, що Кіль є головною частиною Корабля Арго. А його Альфа являє лопать одного з весел.

Головні зірки, що утворюють сузір’я Кіль

В районі неозброєним оком можна розгледіти 206 зірок. Більш того, вісім з них мають планети.
Між іншим, в сузір’ї розташовується друга найяскравіша зірка на всій небесній сфері – Канопус (слід ). У той же час, це Альфа ділянки, що представляє собою гігант F-типу з видимою величиною -0,72. Тільки уявіть, вона перевершує сонячну яскравість 13 600 разів. На жаль, не видно з північних широт. Проте яскраво виблискує для південних жителів.
На другому місці по світності варто Бета. Вона носить назву Миаплацидус, і виражена субгигантом А-тапа з візуальної величиною -1,67.
ЦяФорамен являє собою змінну зірку з 4 величиною, також яскравіше Сонця. Ймовірно, в майбутньому відбудеться її вибух. Але оскільки Ця не до кінця вивчена, точно прогнозувати складно.

Епсилон – подвійне світило, іменоване Авиор. Складається з помаранчевого і синього карликів, періодично затмевающих один одного.
Йота – зірка Турайс з спектрального класу A8 lb. Насправді, це винятковий свергигант білого кольору з видимістю -2,21.
Тета Кіля відноситься до карликів. До того ж, це об’єкт головної послідовності і біло-блакитного кольору. Крім того, її зоряна величина -2,74.
Іпсилон являє собою подвійну зірку, яка складається з надгіганта і гіганта В-типу.
Слід зазначити, Омега області – гігант біло-блакитного кольору з яскравістю -3,29.
Також на ділянці позначили Хі Кіля, відноситься до блакитним сверхгигантам.

Об’єкти, що входять в сузір’я Кіль

Як виявилося, на розглянутій території лежить величезна . Вона розташовується навколо зірки Ця і декількох відкритих скупчень зірок. На замітку, це досить популярна туманність. У той же час, маючи видимість з показником 1 є однією з найяскравіших. Цікаво, що в її склад входять ще дві туманності Гомункул і NGC 3372.

Сузір’я Кіль містить в собі відкриті скупчення:

  • Південні Плеяди (IC 2602);
  • Колодязь Бажань (NGC 3532);
  • NGC 2516, NGC 3293 і NGC 3603.

До того ж, вчені виявили кулясте скупчення NGC 2808. Між іншим, є одним з масивних об’єднань зірок, що лежать в .
Крім цього, на теренах спостерігається пара метеорних потоків: Альфа-Кариніди та Ця-Кариніди.

Астеризми

Діамантовий Хрест знаходиться близько полюса і формують його чотири елемента сузір’я: Бета –, Тета, Іпсилон і Омега. За формою нагадує правильний ромб, що властиво правильному вигляді алмазу. Звідси, мабуть, і походить назва.

Помилковий Хрест утворюють Епсилон, Йота Кіля і дві зірки Каппа і Дельта із сузір’я Вітрила. З-за своєї хрестоподібної форми ділянку часто плутають з сузір’ям .

Спостереження

На жаль, з території Росії сузір’я Кіль зовсім не видно. Зате воно повністю мабуть в широтах від +15 до -90.