Космос та планети

Тринадцяте зодіакальне сузір’я

Цікаве і дивовижне сузір’я Змієносець є , оскільки через нього проходить екватор неба. Крім цього, сама область перетинається з , по якій рухається Сонце.

Що важливо, ділянка називають тринадцятим зодіакальним сузір’ям. Хоча він не належить до кола . Це пояснюється тим, що постійно відбувається сонячний зсув осі обертання і руху. В результаті, в сучасній астрології кожен знак цього кола лише приблизно відповідає своєму сузір’ю. Власне кажучи, приписують до зодіакальним, так як Сонце знаходиться в ньому в період з 30 листопада по 17 грудня.
Насправді, за розміром Змієносець дуже великий. Він ділить сусіднє сузір’я Змія на дві частини. Так як простягається на 948 квадратних градусів, то варто на 11 місці серед усіх зіркових областей. Також межує з , , , і Стрільцем.

Як з’явилося сузір’я Змієносець

Насправді, відомо ще з давнини. По міфології Стародавньої Греції, відображає Асклепія, сина Аполлона. Зевс в пориві злості вразив блискавкою, а потім помістив на небо юнака. Все із-за того, що той воскрешав мертвих за допомогою трав. Такі цілющі знання Асклепій отримав від змій.
Птолемей додав сузір’я Змієносець в свій каталог зоряного неба. Правда, там записано під ім’ям Офиухос, що означає носій змій.

Зірки, що утворюють сузір’я Змієносець

Давайте розглянемо які головні зоряні об’єкти содердит територія.
Як вже прийнято, Альфа найяскравіша на ділянці. По-іншому називається Рас Альхаге, що позначає голова Змієносця. Це подвійне світило з видимою величиною 2,07, яке формують гігант і карлик.
На другому місці стоїть Ця – Сабик. Його ім’я означає передує. За аналогією з Альфою, подвійна зірка, але складається з карликових елементів. Середня візуальна величина 2,43.
Потім слід Дзета – Хан, що означає дві лінії. Це змінний субгигант блакитного кольору з видимим значенням 2,57.
Дельта і Епсилон являють собою червоні гіганти, причому виступають оптичними двійниками. Перша відображає ліва долоня, а друга просто долоню. Мають светимостью 2,75 і 3,23 відповідно.
Нарешті, Бета – Цельбальрай, значить в сузір’ї верхню на лівому плечі. Має яскравість 2,76. Разом з Каппой виражені в області гігантськими помаранчевими зірками. У Капи візуальна величина становить 3,2.

Тета – кратна система, уявна величина якої дорівнює 3,26. Відображає в області праву ногу.
А ось зірка Синистра, в перекладі ліва, позначається Ню Змієносця. Це помаранчевий гігант з яскравістю 3,33.
Гамма є білим карликом головної послідовності, показник видимості 3,75.
Лямбда, лікоть сузір’я, виражена подвійною системою. Її візуальна величина 3,9.
Зірка Барнарда і 12Змієносця відносяться до карликовим об’єктів, у яких ступінь видимості дорівнює 5,98, і 5,77.
Можна виділити Наднову Кеплера, що становить залишок після вибуху наднової зірки.
Що важливо, на ділянці лежить повторна нова RS Змієносця. Як виявилося, приблизно раз у двадцятиріччя відбувається термоядерна реакція, що провокує вибух зірки.
Зрозуміло, це не всі зоряні компоненти, що утворюють сузір’я. По суті, ми перерахували головні з них.

Які об’єкти містить сузір’я Змієносець

Власне кажучи, на цій широкій площі ховається велика кількість найцікавіших астрономічних утворень.
Наприклад, на території виявили кульові скупчення, що відносяться до об’єктів Мессьє: М9, М10, М12, М14, М19, М62 і М107. Однак, є і не відносяться до групи кулясті зоряні організації – Паломар 6 і NGC 6304.
До того ж, тут розташовуються відкриті скупчення зірок IC 4665 і NGC 6633.
Більше того, вчені знайшли NGC 6240 – інфрачервону галактику, причому вона ультрамикроскопическая. Вважається, що сталася після зіткнення двох систем, тому має два галактичного ядра і хаотичну структуру.

Туманні об’єкти

Як виявилося, сузір’я Змієносець вміщує в себе туманності: Метелик Мінковського (М2-9), NGC 6369 і NGC 6572.
Також можна відзначити, сукупність і туманності IC 4603-4604.

Окрему увагу заслуговують туманності, приховані в розглянутій області. Головна з них, мабуть, Велика Темна конячка. Оскільки дуже велика, що за своєю формою нагадує коня. В ній знаходиться не менш цікава, туманність Трубка або Барнард 59. Ім’я отримала завдяки рисам, схожою на трубу (смугу, лінію). У свою чергу, має ще один міжзоряний ділянку під назвою Змія, схожий на англійську букву S.
до того Ж, тут лежить туманність Ро Змієносця. Це молекулярне хмара, з помітним звездообразованием. Причому, з таких ділянок космічної середовища, є близьким до сонячної системи.

До того ж, в сузір’я Змієносця входить темний поглинаючий ділянку або молекулярне хмара Барнард 68. У нього відзначається величезна насиченість молекулярної пилу і газу, в результаті чого і відбувається поглинання світла.

У висновку, відстежили чотири метеорні потоки: Офіухіди, Південні Травневі Офіухіди, Північні Травневі Офіухіди і Тета-Офіухіди.

Спостереження

Так видимість області знаходиться на широті від +60 до -75 градусів. Однак, з північних районів країни спостерігається тільки його частина. За даними астрономів, у червні відзначаються найбільш кращі умови для цього.