Успіх та мотивація

Важливі питання на співбесіді: що запитати у роботодавця для успішного працевлаштування

Наприкінці співбесіди, інтерв’юер може у вас запитати: «У вас є до мене якісь питання?» Не бійтеся задавати питання інтерв’юеру, так як рішення про наймання приймається не тільки на основі ваших відповідей, але й питань, які ви або поставили, або ні. Існує дві основні помилки, які допускають кандидати в кінці співбесіди:

  1. Ви не задали питань. Роботодавець може порахувати, що, якщо ви не поставите ніяких питань, то ви не зацікавлені в цій роботі або в цій компанією.
  2. Ви задали неправильні питання або поставили питання заради питання.

У цьому пості я пропоную розібратися, які питання здобувача, HR/роботодавці вважають правильними. Що краще питати у роботодавця на співбесіді.

Питання які вкрай важливо запитати у потенційного роботодавця

  • Не могли б ви описати, яким ви уявляєте ідеального кандидата на цю посаду?
  • Яких результатів від мене очікують за час випробувального терміну? Які критерії його успішного проходження?
  • З яких причин виникла ця вакансія?
  • Чи є в компанії процес адаптації нових співробітників? (це дуже важливо! Часто компанії втрачають хороших фахівців саме тому, що немає адаптації і введення в посаду, чітко поставлених завдань та плану роботи на період випробувального терміну, і співробітник іноді не розуміє, що саме від нього хочуть, яких результатів).
  • Є можливість навчання за рахунок компанії? Як відбувається даний процес? (додаткова мотивація – можливість розвитку та навчання всередині компанії).
  • Яка система мотивації на цій позиції? Це важливе питання (але ставити його краще в кінці співбесіди), оскільки якщо оплата праці не озвучувалася, то де і з ким її обговорити, якщо не з HR-фахівцем на співбесіді? Це стосується не тільки заробітної плати, але і тих факторів, які можуть на неї впливати, і тієї системи мотивації, яка прийнята в компанії (премії, бонуси тощо).
  • Є можливість кар’єрного росту? (це питання потрібно задавати, якщо кандидату дійсно важливий кар’єрне зростання через якийсь час, і потрібно розуміти, наскільки компанія і кандидат в цьому сенсі один одному підходять. Є компанії, які дуже зацікавлені в розвитку своїх співробітників і їх професійному та кар’єрному зростанню.

Коли кандидат задає питання і при цьому грамотні і потрібні питання, це показує його зацікавленість в даній вакансії і компанії. І, безумовно, це приємно потенцилаьному роботодавцю. А от коли питань взагалі немає – це дивно.

Наприкінці співбесіди важливо бути готовим задати інтерв’юеру правильні питання, оскільки це може вплинути на прийняття рішення про ваше наймання. Відсутність питань може створити враження, що ви не зацікавлені в роботі або компанії. Навпаки, грамотні питання покажуть вашу зацікавленість і підготовленість, що завжди справляє позитивне враження на роботодавця. Задання неправильних питань або питань «заради питання» також може нашкодити вашому враженню. Питання мають бути змістовними та спрямованими на отримання важливої інформації про посаду, процес роботи та компанію. Серед ключових питань, які варто задати, можуть бути такі: «Яким ви уявляєте ідеального кандидата на цю посаду?», «Яких результатів від мене очікують за час випробувального терміну?» або «Чи є в компанії процес адаптації нових співробітників?».

Ці питання допоможуть вам зрозуміти, що очікує від вас роботодавець, які умови та можливості вас чекають на новій посаді. Наприклад, запитання про адаптацію нових співробітників є важливим, оскільки відсутність чіткого процесу введення в посаду може призвести до непорозумінь і розчарувань. Дізнавшись про це заздалегідь, ви зможете краще підготуватися до можливих викликів. Питання про можливість навчання за рахунок компанії та систему мотивації також є ключовими. Вони показують вашу зацікавленість у професійному зростанні та бажання розвиватися разом із компанією. Такі питання демонструють вашу серйозність та довгострокову орієнтацію на співпрацю з роботодавцем. Завершуючи співбесіду, не забувайте запитати про можливість кар’єрного росту. Це важливо, якщо ви прагнете розвиватися та підніматися по кар’єрних сходах. Питання про кар’єрні перспективи допоможуть вам зрозуміти, чи збігаються ваші амбіції з можливостями, які пропонує компанія. Отже, правильно підібрані питання на співбесіді допоможуть вам не тільки справити гарне враження, але й отримати цінну інформацію про потенційного роботодавця. Це важливий крок на шляху до успішного працевлаштування та побудови своєї кар’єри.