Флора

Весна… Роблю прибирання в саду, а на дозвіллі читаю чапека

Чого він пристрасно і жадібно хоче, це ясно само собою: він хоче видалити хвою і відкрити клумби, рити, унаваживать, дренувати, копати, перекопувати, рихлити, згрібати, вирівнювати, поливати, робити відводки, підрізувати, саджати, пересаджувати, підв’язувати, обприскувати, проводити підгодівлю, полоти, підсаджувати, сіяти, чистити, підстригати, відганяти воробйов і дроздов, принюхуватися до землі, виколупувати пальцем паростки бур’янів, захоплюватися расцветшими пролісками, витирати піт з обличчя, розправляти поперек, їсти і пити за десятьох, падати в ліжко з заступом і вставати з жайворонком, славити сонце і вологу небесну, обмацувати пружні бутони.

Показувати мені поки особливо нічого. Ми попиляли полсада, в основному підняли вище штамби, щоб було більше світла і розгрібаємо наслідки. Плодові в цьому році ріжемо мало, омолоджували їх останні три роки, зараз основна робота, видаляти зайві вовчки і пагони

На перший погляд дивно добре все перезимувало, хоча і поки некруто від ваги снігу.

Звичайно, не обійшлося і без втрат. Я особисто своєю нерозумною турботою(або миші вирили хід якраз під корінням)вбила крихту Негіші -мелкоцветковую сосну, посаджену вже майже у мерзлу землю восени.

Треба було перетримати її, як і другу, яка спокійно чекає висадки в зимовому саду. І ще сильно постраждав взагалі багатостраждальний за життя і явно недостатньо зимостійкий рододендрон Van Weirden-Poelmann (судячи з його етикетці, але набагато більш темний насправді), який я вже років 15 пересаджую з місця на місце з перемінним успіхом Після минулого єврозими він радісно цвіла, а що буде в цьому році одному богу відомо. Я як розумна маша накрила його залізної! бочкою. Хоча точно знаю, що так робити не можна, тому що навіть паркан з профнастилу з одного боку куща служить акумулятором холоду.

Мені потрібно було всього лише притінити його і захистити від иссушаещего вітру, а всі дерев’яні ящики і дуги закінчилися. Але,до речі,я примудрилася так само закрити тільки що пересаджений деревоподібна півонія, і він відчуває себе чудово. Так що, можливо, справа і не в бочці

Прибираю листя з клумб, обрізаю багаторічники, залишені восени, удобрюю і розпушую. Вчорашній сніг якраз пішов на користь, напередодні я розсипала на частини клумб сульфат амонію з мікроелементами і не встигла закрити.