Фігура

Відповідаю на популярний питання: мфр – це боляче?

«Я ще цього не робила, але мені вже боляче»,– написала мені тут в коментарях клієнтка. Тому доведеться детально розібрати цю тему.

Здрастуйте дорогі читачі каналу. Мене звати Марія і я – педагог-хореограф, фітнес-тренер, тренер з пілатесу, засновниця танцювальної студії і онлайн-марафонів “ПЕРШИЙ” (400+ учасниць). Тренер з перинатальному фітнесу та післяпологовому відновленню. Сайт з фітнес-проектами –

Боляче робити МФР, чому боляче і навіщо його робити.

Що таке МФР?

МФР (він же міофасциальний реліз, він же міофасциальний масаж, він же миофасциальное розслаблення)- це техніка масажу, спрямована на розслаблення фасцій і глибоких м’язів.

*фасції – це оболонки зі сполучної тканини, що оточують м’язи.

Техника проведення МФР полягає в “розкачування” вперед-назад певних зон, наприклад, литкових м’язів, задній, передній, зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон, попереку, трицепса, плечового пояса, шиї і т. д.

Просто кажучи, МФР – це самомасаж.

Навіщо робити МФР і чому це боляче?

Вважається, що при неправильних позах, положеннях тіла, при виконанні інтенсивних вправ або після травм, фасції і м’язах можуть утворюватися спазми і затиски.

Завдання МФР опрацювати глибокі шари м’язів і фасцій, поліпшити кровообіг і живлення тканин, зняти запалення, а також підвищити мобільність і гнучкість суглобів і м’язів.

При цьому, я вважаю це важливим, мфр підвищує функціональність м’язів, роблячи їх більш легкими, що дуже корисно для людей, які тренуються постійно.

А також, МФР дозволяє поліпшити розуміння карти тіла. Повірте, це дуже важливо, тому що більшість погано відчувають своє тіло. Це як раз історія: бачу, але не можу повторити/не можу виконати.

На тренування, на зйомки – завжди з собою!

Чому боляче?

Боляче не всім і не скрізь.

Біль виникає із-за наявності спазмованих ділянок в тканинах.

Причини спазмів:

Захворювання внутрішніх органів;

тривале вимушене нефизиологическое положення тіла або окремих його частин;

фізичне перенапруження: різкі ексцентричні руху, субмаксимальное (сверхмаксимальное) скорочення;

травми, мікротравми, переохолодження;

емоційні розлади (наприклад, трапецієвидна м’язи і щелепні м’язи є м’язами стресу);

патологія суглобів і хребта.

Якщо вам не боляче – вітаю, ваші м’язи розслаблені і ковзаючі.

Обладнання

Для техніки МФР застосовують спеціальні роли і м’ячі. Рол для МФР краще вибирати гладкий, тому що рельєфом можна проходити не всі зони, наприклад, латеральну широкий м’яз стегна.

ОДНАК, МФР можна виконувати і руками, як би простукуючи м’яз в концентричній навантаженні. Це не менш ефективно.

У тренуванні СІДНИЦІ+ техніку МФР даю докладно на ролле і руками перед вправами.