Догляд за тілом

Як позбутися від нежиті: практичні поради

З приходом холодів, ми стикаємося з однією проблемою – нежить. І дорослі, і діти, всі можуть захворіти несподівано. Тому сьогодні ми розповімо Вам про поради лікарів, як позбавитися він нежитю.

Як відомо, причиною виділень рідини з носа є бактерії і різні віруси, а також алергени (токсини). Але головною причиною може бути ГРВІ.

Якщо у Вас виникла нежить, то лікарі радять:

Порада 1

Намагайтеся пити гарячі напої (чай, трави, ягоди та лимон). Відомо, що тепло покращує кровообіг в носоглотці, тим самим знімаючи набряк.

Але, будьте гранично обережні – він не повинен бути гарячим.

Порада 2

Якщо ви хворієте, обов’язково пийте більше рідини. Це стосується не тільки гарячих напоїв. Справа в тому, що під час застуди організм зневоднюється, тому стан організму тільки погіршується.

Також в носоглотці, якщо не вистачає води, слиз підсихає і стає дуже густий. З часом нежить може перерости в гайморит!

Порада 3

Не варто виключати інгаляції. Якщо у Вас вдома є інгалятор – це дуже добре! Якщо ні, спробуйте у каструлі закип’ятити воду і потім подихати парою (тільки не сильно гарячим, щоб не обпекти обличчя).

Лікарі підкреслюють, що вдихання пари допомагає зменшити симптоми застуди і скорочує час хвороби.

Порада 4

Якщо немає протипоказань, то непогано б прийняти гарячий душ.

Справа в тому, що цей варіант допомагає домогтися швидкого полегшення, якщо ніс закладений. Гарячий душ дуже ефективно припиняє текти з носа.

Порада 5

Спробуйте поробити теплі компреси для носа: змочіть в гарячій, але не тільки закипілої води, серветку і прикладіть її до носа. Робіть цю процедуру по 2 хвилини 3-4 рази на добу.

Порада 6

Обов’язково промивайте ніс соленим розчином! Ви можете приготувати його в домашніх умовах або ж купити в аптеці. Дешевий варіант – це хлорид натрію.

На перших порах нежитю робіть це якомога частіше, кожні 2-3 години.

Порада 7

Купіть судинозвужувальні краплі для носа, але краще всього звернутися до лікаря!

Пам’ятайте, що нежить не є окремою хворобою, а лише одним із симптомів. Тому рекомендуємо відразу звертатися до фахівців, щоб поставити правильний діагноз і призначити лікування.

Якщо Ви вчасно будете лікуватися, то наслідки будуть мінімальні.