Взаємовідносини

Як визначити психопата? 6 ознак

Психопати можуть виглядати так само, як і всі інші. Більшість психопатів не є божевільними, ув’язненими у в’язницю. Набагато більш імовірно, що це може бути ваш колега, друг, колишній або член сім’ї, з-за якого у вас постійно болить голова. Ви йдете від них, відчуваючи себе збитими з пантелику, збентеженими і сумнівається в своїй власній інтуїції.

Давайте поговоримо про те, як саме визначити психопата і на які ознаки слід звернути увагу:

Вони чарівні

Поширеною характеристикою психопата є чарівність. І не думайте, що чарівність йде рука об руку з упевненістю або зарозумілістю. Психопати – експерти в тому, щоб змусити обрану ними мета відчувати себе “особливою”.

Яку б особистість вони не вибрали, одне можна сказати напевно: вона не є справжньою. Психопати постійно змінюють свою особистість в залежності від ваших індивідуальних потреб. Ви також можете виявити, що інші люди цієї людини описують зовсім іншими словами.

Вони намагаються викликати негативні реакції

Ще однією ознакою психопата є схильність створювати хаос. Психопати навмисно створюють хаос, а потім сидять склавши руки, прикидаються незайманими і звинувачують вас у тому, що ви реагуєте. Вони будуть провокувати вас, а потім, коли ви (зі зрозумілих причин) відреагуєте, вони ж повідомлять вам, що “більше не будуть з вами це обговорювати”. В кінці кінців, ви почнете відчувати себе надчуттєвим психом.

Ви ловите їх на брехні неодноразово і без чіткого мотиву

Брехня – поширена характеристика психопата. Психопати постійно брешуть, навіть коли правда була б найкращою історією. Вони так звикли змінювати персонажів і історії, що брехня стає для них режим за замовчуванням. Якщо ви коли-небудь запитаєте в цій брехні (навіть якщо у вас є докази), вони швидко звернуть її проти вас. Незалежно від того, чи є той, хто це робить, психопатом або просто патологічним брехуном, вам краще тримати його на відстані витягнутої руки.

Вони не відчувають почуття провини або сорому

Нормальні люди відчувають сильне каяття, коли роблять те, що роблять психопати (обманюють, крадуть і маніпулюють). Але психопати не відчувають жодних докорів сумління за свою поведінку.

Психопати знають, що їх поведінка завдає шкоди іншим. Єдиний раз, коли психопат коли-небудь вибачиться перед вами, – це щоб зберегти обличчя або якщо йому ще щось від вас потрібно. Насправді мова ніколи не йде про каяття.

Вони налаштовують людей один проти одного

Коли на сцену вийде психопат, ви виявите, що вам не подобаються люди, яких ви навіть ніколи не зустрічали. Психопати постійно нашіптують отрута і плітки всім на вухо, примушуючи кожну людину відчувати ревнощі і підозрілість по відношенню до інших. Але вони роблять це під виглядом невинності, використовуючи сумні історії і псевдо-заклопотаність, щоб спотворити ваше сприйняття.

Психопати хочуть, щоб люди відволікаються і постійно конкурували за їх увагу, тому вони завжди здаються затребуваними.

Вони викликають ваш когнітивний дисонанс

Коли у ваше життя увійде психопат, ви помітите сильне і постійно зростаюче почуття страху і невпевненості в собі. Ваш мозок з самого початку буде боротися за те, щоб примирити “ідеального” людину з неадекватною поведінкою, яке ви починаєте бачити регулярно. Це тому, що цього ідеального людини насправді ніколи не існувало. Це була особистість, створена спеціально для вас.

Крім того, з психопатом ви завжди поганий. Навіть якщо вони обманюють, маніпулюють, крадуть – проблема у вас. Психопати володіють вродженою здатністю змушувати вас відчувати, що з вами щось не так.