Фігура

Задіяність м’язів агоністів і антагоністів в ударній техніці

Друзі, якщо хтось не знає, що таке м’язи агоністи і антагоністи, то обов’язково ознайомтеся з визначенням. Інакше суть відповіді залишиться незрозумілою.

М’язами-антагоністами називають такі два м’язи (або дві групи м’язів) одного суглоба, які при скороченні здійснюють тягу в протилежні сторони.

З двох м’язів-антагоністів ту, яка здійснює цей рух (тобто виконує основну задачу), називають агоністом, а іншу – антагоністом.

М’язами-синергістами називають м’язи одного суглоба, які тягнуть в одному і тому ж напрямку.

Чудове запитання!!!

Думок на цей рахунок, підтверджених дослідженнями, існує багато.

Все залежить від того, яку фазу роботи м’язи розглядаємо (старт, середня фаза або пікове скорочення в точці прикладання максимальної сили), яку частина амплітуди руху беремо до уваги і в якій частині цієї амплітуди плануємо пікова напруга (т. е. чекає опору), який характер руху (є зворотна фаза, запланована різка зупинка в русі або воно робиться з проносом і “гаситься” мимовільно), яка частина тіла приводиться в рух (кінцівку, торс або ін.), а найголовніше – хто виконує рух (тренований в даному русі спортсмен з відмінною міжм’язової і внутрішньом’язової координацією або дилетант, який сам собі заважає працювати неправильної “логістикою” скорочення м’язів і зміною фаз скорочення.

Ось від цих складових залежить ступінь участі антагоністів в роботі всієї системи, що приводиться в рух агоністами.

Будь атлет прагне максимально задіяти в розвитку руху тільки агоністи-синергісти.

в точці прикладання максимальної сили в якості стабілізаторів конструкціїА антагоністи використовувати тільки (що, до речі, не у всіх вправах і потрібно).

У дилетанта ступінь задіяності антагоністів необґрунтовано завищена майже завжди.
Тому він витрачає набагато більше сил і енергії, долаючи опір власних м’язів.

© Михайло Шилов (malleus maximus)
Майстер Спорту Росії,
5 DAN Karate WFF, Тренер з ММА
Лікар: ортопед-травматолог, хірург, мануальний терапевт