Наука

Може глобальне потепління запобігти наступ наступного льодовикового періоду?

Льодовикові періоди обумовлені циклічними змінами орбіти Землі і її орієнтації в Сонячній системі. Розрахунки показують, що ми, можливо, пропустили один – але чому? яндекс картинкиЛедниковые періоди контролюються циклічними змінами орбіти і орієнтації Землі, і розрахунки показують, що ще один повинен був початися кілька тисяч років тому. У 2005 році команда, очолювана професором Вільямом Раддиманом з Університету Вірджинії, припустила, що антропогенне глобальне потепління може стримувати такі великі заморозки.

Вони стверджували, що стародавня сільськогосподарська практика, вирубка лісів і спалювання біомаси, можливо, підвищили рівні вуглекислого газу і метану і таким чином анулювали охолодження, викликане астрономічними циклами.Докази цієї ідеї продовжують накопичуватися. У грудні 2008 року міжнародна група експертів з клімату представила аналіз повітря, захопленого крижаними ядрами, який показує склад атмосфери протягом тисяч років.

Результати показують, що як вуглекислий газ, так і метан почали збільшуватися близько 5000-8000 років тому. Це відповідає історичних витоків великомасштабного сільського господарства в Азії екстенсивної вирубки лісів в Європі – і таким чином додає ваги ідеї про те, що людська діяльність дійсно може стримувати наступ наступного льодовикового періоду.Сподобалася стаття?Тоді підтримайте лайками і підпискою на канал.
Залишайте ваші коментарі (нам дуже важливо знати вашу думки).Дякую за увагу.

Related posts

Leave a Comment