Психологія

Поведінка чоловіка після відмови: у всіх подробицях

У житті чоловіка дуже часто роблять жінкам безліч різних пропозицій і не завжди отримують на них позитивні відповіді. Деякі чоловіки на відмову дівчини реагують спокійно, а деякі вважають за краще відповідати грубістю.

На питання відповідає психолог Данильчук Валентина Василівна

Добрий день, Марина!

Постараюся пояснити Вам причини такої поведінки чоловіка, в даному випадку – повного ігнор по відношенню до Вас.

Спочатку між вами обома складалися дружні довірчі відносини. Не будемо попрощатися в тему, що дружби між чоловіком і жінкою не буває. У кого-то буває, у кого-то немає.

Ви правильно написали: «А потім склалося все так, як зазвичай складається з класичного сюжету, коли один захоче більшого …»

Хлопець натякнув Вам на відносини, більше, ніж просто дружні. Ви відповіли відмовою.

І ось з цього моменту він почав будувати свою лінію поведінки по відношенню до Вас.

Відмовивши молодій людині, Ви зачепили не просто його людську гідність, а чоловіче его. Для чоловіків відмова від жінки сприймається, як удар нижче пояса. Але чоловік чоловікові ворожнечу. Один починає далі домагатися її, керуючись принципом «як це мене посміли відшити», потім, домігшись цю жінку, сам кидає її в помсту.

Інший же чоловік просто «включає ігнор». Мабуть, Марина, Ваш колега відноситься до такої категорії чоловіків.

Чому саме ігнор?

Як взагалі йдуть справи з самооцінкою у Вашого колеги? Якщо у чоловіка трохи занижена самооцінка, він починає думати, що недостойний Вас. Відповідно, робить все можливе, що віддалити себе від Вас будь-якими способами. Цим і пояснюється його поведінка: сама собі двері відкривай, тяжкості носи, мокнемо під дощем і т.д.

Тепер розглянемо варіант, коли у чоловіка адекватна самооцінка.

Ігнор в такому випадку є для Вас покаранням за відмову. Не забувайте, Марина, що чоловіки теж розбираються в жіночій психології. Вони прекрасно знають, що чим менше уваги починаєш приділяти конкретну жінку, тим швидше вона сама до нього прибіжить, врешті-решт, закохається і буде мучитися.

Ігноруючи дівчину, до якої відчував почуття (можливо, вони до сих пір є у нього – не знаю), таким чином, він знижує Вашу впевненість в собі, Вашу самооцінку.

Таке чоловіча поведінка – це швидше за все не просто образа, а усвідомлений хід з його боку. Він знає, що Ваша самооцінка тепер постраждала. Тим більше Ви разом працюєте. Ви себе з боку бачите не так, як оточуючі, тому своєю поведінкою, цілком може бути, показуєте йому, як Вам погано, як шкодуєте …

Такі горе-відносини чоловіки переживають легше в тому плані, що вони (чоловіки) є більш самодостатніми і менш залежними від відносин. А жінка, навпаки ж, довго не може бути на самоті.

Тобто, іншими словами, – бігав я за тобою, тепер ти за мною побігаєш.

Марина, що твориться в душі у Вашого колеги, тобто які у нього на сьогоднішній день почуття до Вас – знає тільки він.

Але, включивши ігнор, він Вас просто карає.

І, схоже, у нього виходить.

Ви пишете: «Але найжахливіше в цьому ще й те, що, мабуть, у мене в самої немає ні гордості, ні почуття власної гідності, ні поваги до себе. Так як пройшов цілий рік, я багато усвідомила, постійно згадую, як нам було добре, і дуже сумую за ним і нашим відносинам. У той же час, іноді, як згадаю грубість з його боку, заведуся трохи, але вже готова і на неї закрити очі … Загалом, звичайно, з одного боку, я дуже захоплююся дівчатами, які мають гордість і повагу до себе, я теж б дуже цього хотіла. Але, як показало випробування, у мене цього немає. І кому я зробила краще? Треба було, напевно, відразу рік тому помучитися і переступити через себе. А тепер вже нічого не виправити … »

Як бачите, коли він Вам зізнавався в почуттях – він був у вас немає необхідності. Тепер же Ви, Марина, коли йому не потрібні, усвідомлюєте, що Вам погано без цієї людини.

Але не піддавайтеся емоціям. Думайте холодною головою.

Вас ігнорують – самооцінка впала. Так мало того, ігнорує людина, яка ж був небайдужий! Самооцінка ще більше впала.

А тепер сядьте і подумайте. Ваша, Марина, «закоханість» до нього – це насправді не закоханість. Просто морально постраждало жіноче его ( «Я йому подобалася, а тепер немає. Як же так ?! Не може бути!»). Зараз Ви не спите ночами, Вас тягне до нього, тому що потрібно заспокоїти своє жіноче его. А з закоханістю, на жаль, в цьому випадку немає нічого спільного.

Уявіть ситуацію, що ви зійшлися і ваші відносини розвиваються. А тепер найголовніше – ця людина відповідає Вашому ідеалу?

НІ.

Знаєте, чому ні?

Саме так Ви, Марина, і знаєте, чому немає. Тому що якби він відповідав Вашим запитам про те єдиному і неповторному, то рік тому, коли він зізнавався Вам в почуттях і пропонував більше, Ви б не відмовили. А чому Ви відмовили? Згадуйте! Ви ж знаєте!

Ось тому це не Ваш чоловік.

Марина, себе заспокойте і не піддавайтеся емоціям.

А коли ви знайдете дійсно «свого» – Ви це зрозумієте відразу!

Бажаю удачі!

З повагою, Валентина

Оцініть відповідь психолога:

психолог Данильчук Валентина Василівна

тактика знайомства

Чоловік з давніх часів був добувачем, завойовником. Домагатися жінку – природний інстинкт. По своїй натурі чоловік велелюбний. Ще з самого молодшого віку, вони починають проявляти себе, надавати знаки уваги дівчаткам, дарувати подарунки, шукати підхід до вподобаної особі. Незважаючи на таку подібність, кожен вибирає для цього свої шляхи. Одні при вигляді красивої жінки підходять до неї і пропонують познайомитися безпосередньо, інші, запрошують випити кави або чай, треті – сходити куди-небудь. Проблеми починаються, якщо у відповідь вони чують відмову. Деякі чоловіки сприймають це як удар по своєму самолюбству. Хтось після відмови взагалі перестає проявляти ініціативу і знайомитися з дівчатами, хтось сприймає м’який відмова як гру і не надає цьому значення, інші реагують неадекватно, можуть нагрубити жінці або починають принижувати її.

У будь-якому випадку, реакція чоловіка безпосередньо залежить від поведінки жінок.

Як вийти сухою з води

Щоб уникнути сексу на першому побаченні, що не провокуйте чоловіка додатково. Не треба надягати на зустріч коротку спідницю або глибоке декольте – в цьому випадку чоловік точно буде думати виключно «нижньої чакрою».

Якщо секс на першому побаченні все ж трапився, це не означає, що другий зустрічі вже не буде (за винятком тієї ситуації, коли вашим партнером виявився професійний ловелас). Нормальний чоловік, якщо секс йому сподобався, обов’язково захоче побачити вас ще раз. Зрозуміло, він може подумати, що ви не розбірливі в зв’язках і здатні, як з ним, лягти в ліжко з першим зустрічним, тому спробуйте виправити ситуацію і подбати про створення образу благопристойної дами.

– Можна сказати щось на кшталт: «Ти, звичайно, мене завів, але мені все-таки здається, що погоджуватися на секс на першому побаченні – це неправильно». У такому випадку, ви і чоловікові приємне зробите (він в ваших очах – особливий), і себе вигородити, – зазначає психолог.

причини грубості

У сучасному суспільстві люди звикли дбати лише про себе. Мало кого хвилюють чужі почуття. Стикаючись з жінкою з високою самооцінкою, хлопець починає буквально випрошувати ласки. Проходить час, залицяння починає набридати, його нерви на межі, і у нього відбувається виплеск емоцій. Тут-то і починаються закиди, образи і грубість.

Спроможність партнера теж може стати причиною такої поведінки. Далеко не кожен чоловік зможе витерпіти супутницю багатшими себе. Намагаючись догодити, він не знаходить коштів, не в змозі виконати всі запити і отримує відмову. Реакція – злість і грубість.

Не дивно, адже чоловіком було витрачено час і кошти в нікуди.

Неможливість отримати прихильність до себе – це ще одна з причин грубості, яка з’являється з розумінням того, що дама воліла іншого чоловіка.

Іноді трапляється так, що знайомство було вдалим, знаки уваги, флірт, запрошення прийнято, але на зустріч дівчина просто не приходить і трубку не бере. Чоловік в обуренні, адже його обдурили. Так, на жаль, є такі жінки, які таким чином просто тішать своє самолюбство. Грубість чоловіків у відповідь на такий вчинок цілком можна пробачити.

Наступною причиною жорстокого поводження чоловіка є проблеми емоційного характеру. Деякі чоловіки просто мстять всім дівчатам поспіль за минулі невдачі. І кожна чергова лише погіршує становище.

У будь-якому випадку, які б не були мотиви відмови, не варто реагувати і відповідати грубістю. Можна переглянути свою поведінку і змінити його. Більше досвіду, більше шансів на успіх. Можливо, чергову відмову – непоганий поштовх для переходу на новий рівень.

Ви зустрілися деякий час назад, почали разом проводити час, ходити на побачення, і все було дуже мило і захоплююче. І після довгих залицянь прийшов час будувати щось велике. Але коли момент пропозиції створювати серйозні відносини настав, вона раптом відмовилася. Чому ж такі ситуації не рідкість?

Чому жінка відмовляється від серйозних відносини

Всі причини відмови дівчини можна розділити на дві групи: що знаходяться в ній самій або в чоловікові. Але якщо раптом такий випадок стався у вашому житті, не полінуйтеся дізнатися у неї, що завадило йти далі, адже внутрішній світ людини може відрізнятись від інших.

Сьогодні багато інфантильних чоловіків. Зовні вони здаються впевненими в собі, мріють про сім’ях, але в багатьох вчинках ковзає дитяче ставлення. Вони ще не зовсім подорослішали для створення міцних союзів. Жінкам подобається зустрічатися з такими представниками сильної половини, але виходити заміж або погоджуватися на цивільний шлюб хочуть не всі. Якщо чоловік не готовий взяти відповідальність в повній мірі, то чи не будь-яка дівчина ризикне з ним йти далі.

Наявність шкідливих звичок у чоловіка також може стати приводом для розладу. Якщо людина любить випити, захоплюється комп’ютерними іграми або дуже азартний, він може бути чудовим співрозмовником або навіть коханцем. Але про серйозні наміри краще не говорити, адже зустрічатися або жити разом – це зовсім не одне і те ж.

Якщо чоловік надто вимогливий, це теж може перешкодити. Адже не кожна жінка готова кинути роботу заради відносин, не всі пожертвують кар’єрою. Зайва ревнощі теж може бути причиною. Всі серйозні відносини накладають ряд зобов’язань, і дама цього побоюється.

Є жінки, які не хочуть заміж за своїм складом характеру. Вони дуже легкі і не готові обтяжувати себе зобов’язаннями. Серйозні стосунки для них – це кайдани, які будуть заважати. Але таких дівчат видно відразу, в кожному їх дії помітно, що на більше розраховувати не варто. Вони діти в дорослому тілі, які ще не виросли.

Якщо дівчина закохана в іншого чоловіка, то вона відмовиться йти далі. Приймати залицяння, добре проводити час цікаво всім, але це не завжди веде до чогось більшого. Вона могла це робити, щоб розвіятися, а може, щоб викликати ревнощі. Або той інший на неї не дивиться, буває по-різному. Але пов’язувати своє існування з тим, до кого вона не має глибоких переживань, вона не стане.

А ще причиною може бути страх відносин. Якщо вже був досвід, коли все закінчилося плачевно, то знову йти по цій же доріжці дуже незручно. Може здаватися, що все повториться знову, що через якийсь час відбудеться розставання, і буде ще болючіше, ніж минулого разу. Якщо це той випадок, то все можна виправити. Терпіння, дбайливе ставлення допоможуть забути про пережитий біль, головне – переконати даму серця, що все буде зовсім інакше, що далі все складеться добре.

Роздрукувати

Чому чоловіки відповідають грубістю на відмову жінок

Чи не передержіте

Варіант, «чим довше не допускаєш до тіла, тим краще» – неправильний. «Перетримати» чоловіка, ви ризикуєте його втратити. Якщо на другому побаченні ще можна потомить кавалера, то на третьому секс обов’язковий. Інакше, пояснює директор агентства знайомств, у чоловіка виникають комплекси: «Для чого я їй потрібен ?!».

– Чоловіки міркують просто: «Якщо ти не хочеш лягати зі мною в ліжко, значить щось зі мною не так – виникають комплекси. Другий момент – розчарування: кавалер для вас старався, а ви не оцінили його старань, – уточнює Кузнєцова.

Чи не розплачуйтеся собою

Погоджуватися на секс з чоловіком варто лише в тому випадку, якщо обранець вам дійсно подобається, і ви хочете з ним інтиму. Однак часто жінки лягають в ліжко через «почуття обов’язку». Вони вважають, що раз чоловік заплатив за них в ресторані, то за це дама йому «повинна». З цих же міркувань представниці слабкої статі намагаються самі розплатитися за вечерю – щоб не бути нічим зобов’язаною партнеру. Така позиція в корені неправильна, наполягає психолог, запевняючи, що все це – «совдепівські комплекси».

– Запам’ятайте, ніхто нікому нічого не винен. Коли чоловік запрошує жінку в кафе, він хоче з нею побути, і чоловік при цьому оплачує не її їжу, а власне задоволення, в першу чергу. Жінка повинна про це знати. Це як покататися на хорошій іномарці. Задоволення, за яке треба платити, – пояснює Кузнєцова. – Тільки спритний і дуже нахабний чоловік може сказати: «Пироги з’їла, розплачуйся», але про цю категорію представників протилежної статі навіть говорити не варто.

Психолог додає, що якщо жінка намагається сама за себе заплатити, цим вона або ображає чоловіка, або розвиває в ньому альфонсізм або пофігізм: «Якщо ти така самостійна, то будь ласка. Більше я за тебе ніколи не буду платити. А навіщо?”.

після сексу

Ніколи, ніколи не дзвоніть першої після сексу. Дайте можливість чоловіку проявити ініціативу. Скільки часу це займе? Все індивідуально. Нормальна ситуація, коли чоловік оголошується протягом трьох днів після сексу, максимум – тижня, і то це вже межа. Більш палкі чоловіки дають про себе знати майже відразу: дзвонять або надсилають SMS типу: «Сумую» або «На добраніч». Більш спокійним чоловікам потрібно трохи більше часу.

Якщо жінка дзвонить або пише першої після близькості, вона виявляється занадто нав’язливою, що чоловікові може не сподобатися. Але якщо раптом дама не хоче або не може чекати, вона, звичайно, вільна взяти ситуацію в свої руки. Але тоді при розмові найкраще, щоб вона вела себе, як хороший друг. А ще краще – знайшла якийсь вагомий привід, в якому описується вчинок. Наприклад: «Ти забув у мене годинник». Ні в якому разі не можна говорити про почуття, щоб не злякати чоловіка і щоб не зробити боляче собі. Раптом ваш коханець цинік, і підніме вас на сміх?

Олена Кузнєцова, директор агентства знайомств «Я і ти», сімейний психолог. Телефон 8-920-909-62-35.

– Єдиний момент, який я можу жінці порадити, подякувати свого партнера після сексу. Не просто: «Вася, все було чудово, спасибі, до завтра». А більш душевно: «Було здорово, ти класний». Потрібно щось сказати на вашій мові, щоб зробити чоловікові приємне, – зазначає Олена Кузнєцова.

За її словами, всі чоловіки неймовірно недовірливі, особливо в питаннях сексу. Навіть ті, хто позиціонує себе як мачо. Всім представникам сильної статі обов’язково потрібно схвалення жінки. Якщо чоловік побачить в вас не тільки красиву жінку, але і душевного співрозмовника, він не відмовить собі в задоволенні зустрітися з вами знову.

Ми звикли думати, що чоловіки менш чутливі і що секс для них – лише розрядка, тому і відмова вони переживають простіше, ніж жінки. Як насправді сильна стать реагує на відмову і як це впливає на відносини, міркує сімейний терапевт Сара Хантер Мюррей .

Ви провели чудовий день, і зараз вам хочеться, щоб коханий (кохана) скоріше повернулися додому і ви розділили вечір, який закінчиться в спальні. Ви вдаєтеся цим переживань, розставляючи на столі келихи і свічки, і тут лунає дзвінок. Ваш партнер не розділяє грайливих планів і з порога повідомляє про жахливий дні на роботі і кошмарних пробках на дорогах. Майже залпом випиває протягнутий келих і падає на диван. Все, що йому зараз хочеться, це подушка і пульт від телевізора. Знайома картина, чи не так?

Більшість опитаних мною жінок говорили про те, що, коли вони самі пропонують чоловікові близькість і виявляються відкинуті, це боляче б’є по самолюбству. Разом з тим вони звикли думати, що та ж ситуація аж ніяк не так гостро сприймається другою стороною. Помилка це покоїться на двох стереотипах.

Стереотип перший – чоловікам необхідний секс більшою мірою для того, щоб добре себе почувати фізично, а емоційний зв’язок їм не так вже й важлива. І якщо чоловіка відкидають, то він і страждає менше, тому що все, що втрачає, – це неможливість негайного сексуального задоволення.

Стереотип другий – сильна стать – ініціатор сексуальних контактів і в цій грі завжди в ролі «нападника». Жінка ж виступає як «захисник», і відмовляти для неї в порядку речей. Таким чином, чоловік просто звикає до того, що його домагання можуть бути відкинуті.

На ділі ж все в точності навпаки. Важко звикнути до того, що тебе відкидають. І так як з чоловіками це відбувається частіше, вони часом страждають більше. Я провела опитування чоловіків у віці 30-60 років, з досвідом довгострокових відносин або сімейного життя (більше 14 років), і питала їх про те, чи були у них періоди, коли потяг до партнерки зменшувалася або зовсім зникало. Майже всі зізналися мені, що їх лібідо, а іноді і впевненість в собі завжди страждали, коли їм з різних причин відмовляли в сексі.

Ось що писали мої респонденти:

«Коли тільки ти пропонуєш зайнятися любов’ю, а тобі постійно відповідають« ні », хоча і знаходять пристойні приводи, це спочатку сильно засмучує, а потім поступово призводить до депресії. Ти починаєш говорити собі: «Між вами щось зламалося, і, напевно, саме ти в цьому і винен». (Михайло, 32 роки)

«Якщо вона не хоче тебе, це означає, ти їй не цікавий. Це зачіпає щось дуже важливе всередині тебе. Я відчуваю, що не потрібен їй. Може, це насправді і не так, але це те, що я відчуваю ». (Марк, 42 роки)

Іншими словами, чоловіки не сприймали відмову як небажання партнерки зайнятися коханням саме зараз. Для них це означало: «моя жінка мене більше не хоче». Всі опитані говорили про те, що регулярні відмови улюблених жінок впливали на їх впевненість у відносинах і на самооцінку.

Багато згадували про те, що відчуття знедоленої людини впливало на їх лібідо і вони починали уникати фізичних відносин. «Я зазвичай позитивна людина, але коли справа стосується сексу і тебе постійно відкидають, неможливо ставитися до цього з легкістю. Простіше цю тему засунути і зовсім не думати про неї », – зізнається Борис, 51 рік.

Свої емоції чоловіки описували різними словами, але вони завжди висловлювали одне – відчувати себе знедоленим боляче. І щоб захиститися, багато хто починає самі уникати сексу, зовні не проявляючи до цієї сторони життя колишнього інтересу. Це підтверджує і дослідження психолога Еммі Мейс з Університету Торонто (Канада).

Перші дві його частини присвячені тому, наскільки точно партнери читають знаки, що запрошують до сексу і інтимної близькості. Незабаром Мейс виявила цікаву закономірність – є щось, що об’єднує чоловіків, які ігнорували невербальні послання своїх партнерок. Вона провела додаткове дослідження, в якому взяли участь пари, що складаються в тривалих відносинах. Протягом трьох тижнів всіх учасників просили вести щоденник сексуальної активності і оцінювати твердження «Я боюся, що партнер мене відкине» за семибальною шкалою, починаючи від «Мені це не дуже важливо» до «Мені це життєво важливо».

З’ясувалося, що в ті дні, коли чоловіки особливо турбувалися через те, що їм дадуть відповідь відмовою, вони гірше визначали сигнали сексуального інтересу, які їм надсилали подруги. Іншими словами, коли вони з різних причин відчували себе невпевнено, то одночасно переставали «чути» свою партнерку, тим самим заздалегідь відмовляючись від можливої ​​близькості.

Цілком природно, що ми не можемо хотіти близькості щоразу, коли наш партнер в настрої. Однак за час своєї практики я бачила, як змінюються відносини в парі, коли чоловік починає говорити про свої почуття.

Жінка чує, що її слова ранять кохану людину набагато більше, ніж вона собі уявляла, і, в свою чергу, стає більш уважною. Адже замість кинутого роздратовано «Я втомилася і не хочу» можна обійняти партнера зі словами «Давай займемося цим завтра» або «Давай сьогодні просто обіймемося, мені дуже хочеться відчувати тебе поруч». Ви здивуєтеся, наскільки виграють відносини, варто тільки почати говорити про це тепліше і тактовніше.

Related posts

Leave a Comment