Землеробство

Чим я підживлюю свій осінній сад — важливі моменти, які не можна упускати

Догляд за садом – турбота цілорічна. Осінні заходи важливі для підготовки саду до вдалої зимівлі. Правильна обрізка, підживлення, полив плодових дерев і чагарників забезпечить великий врожай у новому сезоні.

Плодоношення забирає багато сил у рослин. Добрива заповнять нестачу поживних речовин. Крім того, добрива підвищують імунітет, зміцнюють рослини перед зимою.

Вимоги до підгодівлі

Час внесення осінньої підгодівлі триває з серпня по жовтень. У цей період плоди повинні бути вже зібрані.

Помилковим вважається серед садівників-початківців підгодовувати культури навесні. Саме восени рослинам не вистачає живлення.

Добрива вносять у пристовбурні кола по діаметру, приблизно відповідному розміру крони. Земля копається, відповідно, обережно, щоб не пошкодити коріння. Перед перекопуванням видаляємо листя, погані гілки.

Рослинам необхідно заповнювати недолік азоту, калію, магнію, фосфору, кальцію, заліза, сірки. Добрива підбирають в залежності від виду і складу грунту. Піщаний грунт вимагає більшого обсягу, тому що з-за її пухкості і легкості, добрива швидше вимиваються, на відміну від глинистих ґрунтів.

Розрахунок норми добрив

Для плодових дерев віком до 8 років потрібно 30 кг органічних добрив. Рослинам старше потрібно 50 кг. Перегній вноситься на глибину близько 15 см для сливи, вишні та 20 см для яблуні, груші.

Мінеральні добрива для яблунь, груш – це суперфосфат (300 г) та сульфат калію (200 г). Їх вносять з перегноєм або окремо. Рекомендую розсипати їх навколо стовбура і присипати зверху землею, потім гарненько полити.

Для сливи, вишні я розчиняю на 10 літрів води 3 ст. ложки суперфосфату і 2 ложки сульфату калію. Під кожне дерево ллю 40 літрів.

Агрус вимагає 8-15 кг перегною, 40 г сульфату калію, 160 г суперфосфату.

Малину і смородину підживлюю також сумішшю перегною і мінеральних добрив. На 10-15 кг органіки беру 60 г суперфосфату і 40 г калійної солі. Під чагарники добрива вносяться на глибину 20 див.

Полуниця потребує окремої уваги. Підгодівлю полуниці завжди починаю з обробки кущиків і грунту. Все листя зрізаю, грунт розпушую приблизно на 10 див. Спочатку вношу перегній, потім мінеральне добриво аммофоска, у складі якого всі необхідні елементи. Розрахунок близько 15 г суміші на 1 кв. м. Грунт мульчую торфом, поливаю водою.